Skupna tura - Raduha

Vso o alpinistični šoli, predavanjih, skupnih turah...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

majaa
Član
Prispevkov: 195
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:01
Kraj: vipavski vinorodni okoliš

Skupna tura - Raduha

Odgovor Napisal/-a majaa »

V Dolomitijh je blo res krasno. :lol: :lol: Med drugim pa so padale debate tudi o naslednji skupni turi. Beseda je dala besedo, jz pa sem se kr angažirala.

Zjutraj sem se oglasla na koči na Grohotu in malo poizvedela, kakšne so možnosti za izvedbo skupne ture v ostenju Raduhe.

Najprej termini:
trenutno so prosti vsi vikendi v roku enega meseca razen termin med 25. in 27. 7. Predlagam, da termin dorečemo v sredo na ferajnu.

Kar se tiče logistike:
Jz sem za to, da plezalni vikend začnemo že v petek, lahko dopoldne ali popoldne. V dolini Tople pod Peco je odlično plezališče, kjer se da fajn poplezat. Okoliš ponuja tudi ogromno možnosti za balvaniranje, kogar bi to zanimalo. :D
Proti večeru se odpravimo do najvišjih kmetov (z odličnim kislim mlekom in domačimi salamami) v Sloveniji, Bukovniki po imenu, kjer je izhodišče za kočo. Do nje vodi skoraj položna pot, lagane hoje za pol ure. :lol:

Namestitev v skupnih ležiščih, trenutna ponujena cena je 19€ za polpenzion in spanje, ki pa, upam, ne bo zadnja. S seboj lahko prinesemo spalke, na voljo pa je tudi posteljnina.

V soboto in nedeljo plezamo v ostenju Raduhe, smeri ogromno, vodničke priskrbim. :lol: :D 8)

Da pa ne bote na Koroškem šli žejni čez vodo, v nedeljo popoldan za vse prelakane alpiniste (za tiste ki so že in za tiste, ki še bomo :wink: ) sledi piknik pri meni doma.

In kako do tja?

Iz Ljubljane:
Lj - Kamnik - Podvolovljek - v Solčavi desno poti Črni na Koroškem - Raduha (ta je verjetno najkrajša in najhitrejša)
Lj-Jezersko - Bela (Vellach) -Pavličevo sedlo- Solčava - Raduha (čez inozemstvo, ki je bilo nekoč naše :? )

Iz Štajerske:
Slovenj Gradec - Črna na Koroškem - Raduha

No, v grobem je to zaenkrat vse. Se pa več zmenimo na ferajnu. :wink:

Pozdravček,
Maja
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Bravo maja, tako se dela. Torej, ich bin da. Nekaj lepih smerc je v Raduhi, pa bolj eksotičnih v Durcah. Nemaštanema.

S. 8)
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Odgovor Napisal/-a poli »

pohvalno :) samo eno spremembo predlagam, jebeš piknik v nedeljo, gremo rajši plezat :) 8) :P :D itak, pa da je ta tura obvezna za vse tečajnike letošnje šole, ker nadomešča tisto v juniju. seveda vabljeni tudi vsi alpinisti, da boste (bomo) vodili naše mlade, nadebudne in plezanja željne tečajce po smereh gor in dol, razumeš? sodelujte :) 8) 8) 8) :P :P :P





poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
majaa
Član
Prispevkov: 195
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:01
Kraj: vipavski vinorodni okoliš

Odgovor Napisal/-a majaa »

Prisotni na včerajšnjem ferajnu smo se odločli.
Tabor bo v vikendu med 25. in 27. julijem, ker ostali termini ne pridejo v poštev.
V bistvu je to, da je koča zasedena, še bolš za nas, ker bo naš tabor znatno cenejši.

Z Žikijem oskrbnikom sem se zmenla, da lahko taborimo pred kočo, če bomo imeli vsaj dve večerji v koči, pa če bomo spili kak pir. Sem mu rekla, da dobro jest pa pit pa ne bo problem po celodnevmen osvajanju gora :D :lol: :lol:

Mislim, da je sporazum odličen.

Vse ostale predloge za tisti vikend sem pa menda že napisala, tk da se mormo še samo zmenit, kdo s kom kdaj kje kam.

Ja, med drugim smo sklenli, tut to, da piknik vseeno bo :D, čeprav poznopopoldanski.

Pa dobro izkoristite teden za priprave :wink:

Maja
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Odlično, brava maja, apatije ni zaznati. Sicer, kolikor me spomin ne vara je direkt pred kočo pipa, žal ne vodna, je pa za vodo. Tako, da tega ne bo primanjkovalo. Fajn pa je, da je večerja v koči. Samo da bodo kuhali, pa vreme zrihtali.
Pa mogoče, če lahko se za kak popust zmeni vsaj pri hrani, pirčki kolikor bodo, bodo...

S.
majaa
Član
Prispevkov: 195
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:01
Kraj: vipavski vinorodni okoliš

Odgovor Napisal/-a majaa »

Mislim, da hrana ne bo lih fejst draga, bo pa ziher dobra, tk da nem več glihala.
Vode je na pretek-na dostopu, pred kočo, na poti proti stenam..., ne bo zmanjkalo :D

Prosim pa vse, ki greste, da se PRIJAVITE do srede, 23.7., najbolš prek foruma al pa maila majaapat@yahoo.com. Sej vete, morem rezervirat parcele :lol: (pa hrano).

Maja
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Jaz si rezerviram parcelo in golaž :P :D :P .
Zgleda, da bom sam, ker se še noben ni prijavil :oops: :oops:
LP,
Robi Hočevar
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Roberto, si spregledal moj post, je pa res, da je bil dolomitsko nemški. Ich bin da. :lol: :lol: :lol:

S. 8)
uros
Tečajnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 25 Mar 2008, 21:09

Odgovor Napisal/-a uros »

Pridem. :arrow: :arrow:
Ima kdo kaj prostora v avtu in gre iz Ljubljane? Tako bi prišel lažje.:roll:
Rezerviram kislo mleko!

Uroš
Uporabniški avatar
marko
Član
Prispevkov: 483
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a marko »

Jst sm za, čeprou me neki zdravje je.. . Sm čist brez glasu, tako da komuniciram sam prek SMS-jev oz. e-mailov. :x :cry:
Udeležbo potrdim do srede. :D :D :D
Mare, zvani Đon Rambo
Uporabniški avatar
stevo
Ata Smrk
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Feb 2004, 13:45
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a stevo »

jest sem tud v špilu
Bojle živjeti sto godina kao miljunaš nego sedam dana u bijedi (Bob Rock)
stefanel.gmc@gmail.com
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Odgovor Napisal/-a poli »

sej mislim, da smo v špilu vsi, vprašanje je samo, kdo bo odšpilal partito, hehehehe :lol: 8) :P :D :P 8) :lol: :P :D :P :P :P 8) 8) :lol: :lol: :D :D







poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
majaa
Član
Prispevkov: 195
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:01
Kraj: vipavski vinorodni okoliš

Odgovor Napisal/-a majaa »

Lepo lepo, seznam se daljša. :D

Plezalne partije bodo padale. Iz partije Železnih carjev je že kar 9 članov stranke zastavilo besedo, da so za skupno stvar. :lol: 8) :D :) :lol:

Maja
blazb
Tečajnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 28 Okt 2007, 21:09
Kraj: grosuple

Odgovor Napisal/-a blazb »

Jaz tudi pridem. :arrow:

Ima kdo kaj prostora se v avtu? :?:
gregor
Tečajnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:00

Odgovor Napisal/-a gregor »

TUD JEST SM ZRAVEN! ČE ŠE KDO RABI PREVOZ NAJ ME POKLIČE! 041-698-946
GRE->GOR
Odgovori