Smerca v Begunjščici

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Smerca v Begunjščici

Odgovor Napisal/-a Jasa »

v tej temi bo bolj primerno;)

Zaradi dopoldanskih obveznosti in slabe vremenske napovedi, sva bila z Mihom že ob 4:00 na Ljubelju.
Kmalu nas je zajela gosta megla in po srednji postaji žičnice sva po občutku zavila proti Šentancu in potem naj bi se stene držala do Lenuhove grape.
Videlo se je komaj kak meter pred sabo in šele ko sva na svoji desni zagledala steno, sva vedela da nekaj ne bo v redu. Dvakrat sva še piknila navzgor in 2m nad glavami se je poazala precejšnja opast (potem se je izkazalo, da je bil to Rdeči kamnolom). Kmalu sva na podoben način prišla še v Jesnsko in še nekaj naslednjih grabnov in ker naju je ura že počasi priganjala, sva stopila raje proti sredini Šentanca.
Po tem sva kar hitro stopila nad meglo in počasi, počasi se je začelo daniti.
Odločila sva se za eno precej očitno grapo, ki ni opisana in sva jo že 2 leti nazaj lezla z Boštijem. Z očitno "uverturo" in s "skritim izhodom" je skupaj visoka 100 m. Zalita je bila super, tako da je bil naklon samo do 50°...škrip, škrip in sva bila zunaj.
Potem se je vreme odločilo da bo sončno in dol ležeča megla se je razkadila

Kjer je bilo položno se je občasno prediralo do gležnjev, naša grapca je bila sama uživancija, Centralna pa tako na trdo zvožena, da treba imet kar dobre robnike za jo smučat. Za pešake kot midva pa je bla super.
Ob 9:30 sva se že lahko posvetila aktivnostim v Ljubljani in jutro je bilo dobro izkoriščeno.

Slike iz dela ture z dobro vidljivstjo:
https://picasaweb.google.com/1051098836 ... directlink
Odgovori