Kaj vse...

Vso o alpinistični šoli, predavanjih, skupnih turah...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Začetnica

Kaj vse...

Odgovor Napisal/-a Začetnica »

Živjo!

Zelo rada bi se prijavila na začetno alpinistično šolo, vendar pa me je malo strah, da nisem dovolj fit. :? A mate tle tud kake bolj "leve" začetnike, ali morš že kej znat in met kr neki kondicije? Začela sem s plezanjem (na Rimcu) , včasih grem na kak hrib..kej več pa še ne. Ups.

Hvala za odgovor.

Začetnica :oops:
tine scuka
Pripravnik
Prispevkov: 96
Pridružen: 15 Feb 2004, 19:57

Odgovor Napisal/-a tine scuka »

Začetnike in tečajnike starejši člani alpinističnega odseka vodijo in usmerjajo in ne trenirajo; omogočajo jim spoznati vse zvrsti alpinistike, jim posojajo opremo (v začetku), dajejo znanje, največji poudarek pa se daje varnosti.
Motivi zaradi se tečajniki udeležujejo alpinistične šole so zelo različni. Nekateri pridejo zaradi "firbca", drugi bi radi pridobili določena znanja s katerimi bodo se bodo varneje gibali v gorah, tretji zaradi družbe.
Vsak zase se kasneje odloči, na kakšnem nivoju se bo ukvarjal z alpinizmom, seveda v skladu z pridobljenim znanjem, sposobnostmi in izkušnjami.
Vse kar potrebuješ je malo dobre volje, drugo naj te ne skrbi.

V upanju, da sem vsaj približno odgovoril na vprašanje.
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Odgovor Napisal/-a poli »

a si fit al nisi fit sploh ni važno. važno je samo to, da se nam pridružiš in da ti je fajn plezat, tako v plezališčih, na rimcu kot v gorah. če imaš to, je potem vse drugo mala malca, če pa nimaš volje in želje ti pa tudi vsa "fitost" tega sveta ne pomaga nič. tako da te vabim da se nam pridružiš 5. oktobra, ker ti ne bo žal :D :P 8) :lol:


poli - vodja šole :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
Odgovori