tine, a hr(e)ma u hrapa ... sonce bo

Grem tja in tja, rabim družbo, itd.

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

majaa
Član
Prispevkov: 195
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:01
Kraj: vipavski vinorodni okoliš

tine, a hr(e)ma u hrapa ... sonce bo

Odgovor Napisal/-a majaa »

Tte bolniške pa res niso za mene! Se mi lah še zmeša zrauno! :evil: :evil: :evil: :x :roll:
Če gre kdo kam, sem za akcijo...

maja
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Jaz bi šel v nedeljo v hrapo. Po možnosti tako, da se da bordat (pa ne S5). Predlogi? Kompanjoni?
Uporabniški avatar
Doktor Schputnik
Član
Prispevkov: 156
Pridružen: 09 Dec 2004, 17:56

Odgovor Napisal/-a Doktor Schputnik »

V ponedeljek je bil en čuden dan brez soplezalcev. Šel sem bosovo, ki je letos res pravaa "pešgrapa". Ni glig za plezat,za smučat ali bordat je pa po mojem odlična.Skokov takorekoč ni (lahko najdeš kakšnega "posiležnega").Od od Bosove do S5 je pa letos daaaleč.
Otišao sam, a sarmu probao nisam.
Uporabniški avatar
AlesB
Član
Prispevkov: 202
Pridružen: 07 Dec 2008, 18:43

Odgovor Napisal/-a AlesB »

Doktor Schputnik napisal/-a:V ponedeljek je bil en čuden dan brez soplezalcev. Šel sem bosovo, ki je letos res pravaa "pešgrapa". Ni glig za plezat,za smučat ali bordat je pa po mojem odlična.Skokov takorekoč ni (lahko najdeš kakšnega "posiležnega").Od od Bosove do S5 je pa letos daaaleč.
Bemti jarca, glih tole bi jest uplhnu 8), kaj dol si šel po isti, al S grebenu Brane??

Bi šel še kšn, Sob. ali Ned.??
laufat, kulesart za zdravo telo, sukat za dušo, v gore popikat po gorsko rožco :D
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Doktor Schputnik napisal/-a:V ponedeljek je bil en čuden dan brez soplezalcev. Šel sem bosovo, ki je letos res pravaa "pešgrapa". Ni glig za plezat,za smučat ali bordat je pa po mojem odlična.Skokov takorekoč ni (lahko najdeš kakšnega "posiležnega").Od od Bosove do S5 je pa letos daaaleč.
Kje si pa štartal, v Kamniški ali se da do Jermance z avtom?

S. 8)
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Schoputnikov avto ni ravno merilo za to kam se pride :oops: :oops: :oops:
LP,
Robi Hočevar
Uporabniški avatar
AlesB
Član
Prispevkov: 202
Pridružen: 07 Dec 2008, 18:43

Odgovor Napisal/-a AlesB »

Saso napisal/-a:
Doktor Schputnik napisal/-a:V ponedeljek je bil en čuden dan brez soplezalcev. Šel sem bosovo, ki je letos res pravaa "pešgrapa". Ni glig za plezat,za smučat ali bordat je pa po mojem odlična.Skokov takorekoč ni (lahko najdeš kakšnega "posiležnega").Od od Bosove do S5 je pa letos daaaleč.
Kje si pa štartal, v Kamniški ali se da do Jermance z avtom?

S. 8)
Po moje še zdaleč ne, par tednov nazaj se je dalo prist ene 100m dlje po cesti za Kamn.sedlo, ker naprej so ble vsaj 30cm globoke poledenele kolesnice, pa hitr bi kšnga turnega smučarja na polno snel :shock: :shock:

Resno, bi šel kdo v Ned., moj tel.031/523-401??
laufat, kulesart za zdravo telo, sukat za dušo, v gore popikat po gorsko rožco :D
Uporabniški avatar
Doktor Schputnik
Član
Prispevkov: 156
Pridružen: 09 Dec 2004, 17:56

Odgovor Napisal/-a Doktor Schputnik »

Za bosovo je pa res brez veze rinit na Jermanco, saj je do vstopa v steno iz Kamniške Bistrice le kakšna dobra ura. Problem je, ker zna bit tisti prvi skoraj 360 stopinjski ovinek zelo hinavski. Zadnjič ga z mojim avtom nisem zvozil. Včeraj pa nebi bil problem.
Otišao sam, a sarmu probao nisam.
Uporabniški avatar
Frojd
Tečajnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Jun 2007, 16:04

SMRTNO NEVARNO

Odgovor Napisal/-a Frojd »

Upam, da nihče ne bo lezel ta vikend bo grapah v Kamniški Bistrici. V hribih je totalna odjuga in vse leti dol. Naj vas ne zavedejo lepa poročila in zanimivi posnetki. V noči iz sobote na nedeljo smogorski reševalci izpod Brane prineslii dve trupli.

Ob dveh ponoči je bil sneg še ves mehek.

Lp Tomaž
Uporabniški avatar
AlesB
Član
Prispevkov: 202
Pridružen: 07 Dec 2008, 18:43

Odgovor Napisal/-a AlesB »

Zdele so aktualne samo severne strani, pa oz. tiste ki niso na soncu :idea: :arrow:

Begunšca iz zelenice bo kr prava 8) :arrow:
laufat, kulesart za zdravo telo, sukat za dušo, v gore popikat po gorsko rožco :D
Uporabniški avatar
stevo
Ata Smrk
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Feb 2004, 13:45
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a stevo »

Frojdu hvala za opozrilo, čeprav vsak, ki ima vsaj malo izkušenj lahko pri aktualnih vremenskih razmerah to predvidi.
Nesrečnika, ki sta šla plezat Bobnarja sta najverjetneje manj izkušena po vsej verjetnosti mlajša ali starejša pripravnika iz generacije instant plezalcev drugače ne bi šla v južno grapo pri destih stopinjah.
Brajda ti še osnovnega tečaja nisi dokončal (vprašanje, če ga sploh boš) zato ne pametuj, ker NIMAŠ POJMA. Če je nulta izoterma nad 2200 m in je sneg ob dveh ponoči čeprav je v "senci" še vedno razmočen nimaš pri tvojih izkušnjah kaj početi sam v hribih. Ko to pišem si najverjetneje že v hribih in samo upam lahko, da se bo srečno končalo. Stvari bo pa potrebno malo prediskitirati......
Bojle živjeti sto godina kao miljunaš nego sedam dana u bijedi (Bob Rock)
stefanel.gmc@gmail.com
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Na Dnevniku so ravno povedali, da sta bila izkušena 34-letna primorska alpinista, enako je v četrtek na Jezerskem odneslo dva alpinista, ne pripravnika...
Uporabniški avatar
Frojd
Tečajnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Jun 2007, 16:04

Odgovor Napisal/-a Frojd »

Sicer pa je bil v soboto v Bobnarju velik ferker. Že dopoldne je fuknu en Hrvat in jo odnesel z odprtim zlomom gležnja. Odpeljal ga je helikopter. Naš reševalec, ki je bil v njem, je povedal, da je bilo v grapi pracej navez.

Tudi drugje je bilo podobno (Bosova v V steni in Wisiakova v Planjavi...) Sploh je bilo ogromno folka.

Tudi naš Robi (in soplezalci) je zaradi plazov še pravi čas obrnil v eni od grap desno od Bosove. Po moje si je rešil življenje.

Jaz osebno sem v soboto in nedeljo delal na svoji nastajajoči hiši. Tole nočno reševanje je zaenkrat moj edini letošnji obisk gora...
Če pa bi danes (v nedeljo) imel čas, ne bi šel nikamor v hribe, tudi ne na Primorsko, ker je bla slaba napoved. Šel bi smučat na Veliko Planino, ki je po dolgih letih odprta.

Danes je bil v hribih sicer spet ferker. Kamniški AO dežura na koči na Kamniškem sedlu in folk rine gor. Tudi moja tašča in tast. POZOR: Pot na Sedlo pelje pod ostenjem Brane, s katere leti. Morda se ne vidi s poti, ampak dejansko se od Jermance naprej sprehajaš pod 1000m grap in skrotja, po katerem tolče sonce.

Preveč za mlade očke...

Stevo ima popolnoma prav.

Stari reševalci so ponoči godrnjali v kombiju: "Hribe moraš spoštovat, če hočeš ratat star..."

Brana je sploh en zajeban hrib z vseh koncev... Da ne bi kdo sanjal o kakšnih severnih flankah. Severna flanka na Brani je ena najbolj nevarnih točk v naših hribih.
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Ja, v soboto je bilo v Brani veselo. Smo še pravi čas obrnili... Če je bilo toliko navez v bobanrju so jo dobro odnesli, v vzhodni steni je začelo leteti dol že kmalu po deveti uri in verjetno najbolj prav po Domžalski. Danes sem šel zato zelo zgodaj v Suho ruševje, po posvetu z Jankom, ki je bil včeraj tam, da je kar ok. No, tik pred krnico še v gozdu se je videlo da je odpeljalo nekaj plazov, zato sem jo po kratkem obisku kaj hitro popihal v dolino. Ampak, eni so se gor šele odpravljali, kot sem bil jaz že pri Domu v Zelenici... :?: :?:

Kot sem videl, pa nisem bil edini, ki sem se razjezil nad napovedjo Arsa (na gore-ljudje).
Uporabniški avatar
Doktor Schputnik
Član
Prispevkov: 156
Pridružen: 09 Dec 2004, 17:56

Odgovor Napisal/-a Doktor Schputnik »

Alešb:To, da stena pozimi ni na soncu, še ne pomeni, da je "imuna" nanj. Če sonce posije na sam vrh stene, tudi če je to za zelo kratek čas, se lahko zgodi, da od tam kaj prileti. To se recimo večkrat dogaja Prisojniku.
Otišao sam, a sarmu probao nisam.
Odgovori