Verdon

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Verdon

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Prejšnji teden sva z Barbaro plezala v super skali v super kanjonu za katerega pravijo, da je evropski grand canyon. Navdušila naju je Eva, ki se je tam potikala prvega maja. Na izbiro je nebroj navrtanih in trad smeri od 150 do 300m. Super stvar so dostopi: 5 minut od avta in abzajl do dna smeri. Je pa res, da je potem smer treba splezati do vrha :)

Mogoče junij ni najboljša izbira, ker so naju prale vsakodnevne nevihte.
Nastanila sva se v municipal kampu v La Paludu. Izlet se da dobro kombinirati z bicikliranjem in hlajenjem v okoliških jezerih.
edvin
Pripravnik
Prispevkov: 57
Pridružen: 10 Jun 2010, 06:29

Re: Verdon

Odgovor Napisal/-a edvin »

lepo :D :D :D dej kako fotko da vidmo ka je to zaena barbara :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
Zala
Pripravnik
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Nov 2009, 19:53

Re: Verdon

Odgovor Napisal/-a Zala »

Hoj Luka :wave: in Barbara :wave:

Katere smeri sta kaj plezala v Verdonu? Kaj priporočata? Pa zanima me, kakšen je ta kamp? Predvsem, koliko je kaj glasen zvečer (mi imamo svojo musko :[-Y: ) in kakšna je reka v tistem delu (če je za male otroke).
Če koga zanima, se mi tja odpravljamo v drugi polovici julija: kolesarit, hodit, bolderirat, hopefully tudi plezat :[-E:

Lp Zala
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Re: Verdon

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Ola,
Dolge sva plezala do 5c+. Zaradi vremena sva splezala samo tri, Herbeto, Dalles Grisses in les Dalles. Te so vse za vriskat. Za dobro koristit kanjon je fino plezat od 6b naprej. No, midva tle nisva močna:) Je pa dobro nasvedrano.

Do reke se da priti po več poteh, ene so primerne tud za z otroki (mislim, da iz sedla l'Olivier). Za frikat je kar nekaj okoliških plezališč, poglejte v vodniček, ki je na ferajnu. V bližini sta dva akumulacijska jezera, po mojem super destinacija za otroke. Do kanjona se da priti tudi s kanujem al pa pedolinom iz jezera st. Crox. Eno plezališče je ob tem jezeru.

Midva sva bila off-season, tako da je bil kamp skoraj prazen. Sva pa srečala eno družino z malimi otroki, ki smo jo videli tud v Chatoverju za 1. maj. Kampi so veliki tako, da si ni problem najti mirno parcelo. v Municipal campu sva dala 12€/dan za vse.

Zahodno od kanjona pri Valensolu so velika polja sivke in žit, če vas to zanima..

lp,
Luka
Uporabniški avatar
Zala
Pripravnik
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Nov 2009, 19:53

Re: Verdon

Odgovor Napisal/-a Zala »

O super hvala! Z Mihom sva sicer že bila, ampak takrat smo še bolj frikali in nam abzajl v kanjon ni preveč dišal. Smo plezali samo v eni lepi stranski dolinici.. Si pa človek v Verdonu res želi, da bi plezal vsaj 6b... :[-B:
Odgovori