Sivi ideal

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
tine scuka
Pripravnik
Prispevkov: 96
Pridružen: 15 Feb 2004, 19:57

Sivi ideal

Odgovor Napisal/-a tine scuka »

V soboto sva z Andrejem Krekom plezala v Jerebici. Dostop do smeri je kar dolg, spodaj je rampa, tako da z avtom prav daleč ni šlo. Na dostopu sva eno grapo prehitro zavila navzgor (pa če so bli možici) in si tako za pol urce podaljšala dostop, kar znese skupaj dve uri in pol brezpotja (kakšnih 15 minut pa sva vseeno hodila po lovski stezi). Več sreče prihodnjič.
Smer je konkretna, lepa, a žal tokrat v dveh težjih raztežajih tudi mokra, (par metrov sluzasta oziroma algasta) kar je precej spremenilo resnost plezarije.
Skala ponuja veliko možnosti varovanja s premičnimi varovali, tako da nisva nič zabijala, štanti so opremljeni s po dvema klinoma, kar nekaj se jih najde tudi vmes.
Ocene po raztežajih so v opisih prenizke, veliko raztežajev se namreč spogleduje s šesto stopnjo, vsaj tak je bil moj občutek.
Sicer pa za naše razmere odlična skala, super linija, skupaj z dostopom in sestopom celodnevna avantura.
Ker sem preveč pridno spremljal prvenstvo v košarki in nešportno preživljal zadnje tri tedne 8) , sem v nedeljo dobil obračun v obliki musklfibra. Fak :[-I: .
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Sivi ideal

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Med navijanjem bi moral več krigle dvigovat. :P
LP,
Robi Hočevar
Odgovori