Bohinjske plate in neuspešen poskus v Šitah

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Bohinjske plate in neuspešen poskus v Šitah

Odgovor Napisal/-a primozU »

V petek smo z Nežo in Simono zganjali uživancijo v dolgi športni smeri nad Bohinjskim jezerom. Tam je kar nekaj večraztežajk, vse z lepimi razgledi (več na Kaj se dogaja, ko se zgodi), ampak so zaradi žgočega sonca bolj jesenske narave.
V nedeljo sva se z Matevžem zakadila v Šite v Herlec - Kočevar. Že kmalu po začetku sva naredila predolgo prečko v levo :[-B:, nadaljevala v napačni zajedi (z zavajajočimi klini) :[-B: in poskušala višje rešit zadevo s prečko v desno (tudi z nekaj klini) :[-B: . Ker je bila sploh prečka krušljiva in res zajebana ( :[-A: Matevžu, da se je prebil čez to sranje), sva porabila kar precej časa, živcev pa tudi. S prvim abzajlom sva prišla do štanta nad tretjim raztežajem smeri, a se nisva odločila za nadaljevanje, saj je plezalna vnema pošla :sick: , pa še prepozna bi bila za pivo v Tamarju 8) . In tako sva se po vrvi spustila nazaj pod steno. Ker je imel hudič mlade, se vrv ni nikamor premaknila. S samovarovanjem sem zlezel nazaj na štant in pri tem preplezal tudi prej zgrešen res lep raztežaj V-. Zato bo zagotovo sledil ponoven poskus, ki bo bržkone uspešen! Izkušnje se množijo.
Pivo v Tamarju je vseeno pasalo. :P
Odgovori