piknik+skupna tura plezanje v hribih: NŠG

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

piknik+skupna tura plezanje v hribih: NŠG

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Po uspešnem petkovem pikniku smo šli v soboto plezat.
Z tečajnikoma Žigo in Luko smo šli v JV steno NŠG. Vstopili smo v Steber ob Kamenkovem kaminu, a se je kasneje izkazalo, da se smer imenuje Jeseniška. :D Ocenjena je V+/IV-V, 150 m. Smer je opremljena, zato smo v tretjem cugu skrenili v desno poko, kjer je bilo priložnosti za uporabo klinov in frendov dovolj. Kvaliteta skale je dobra.
Tečajnika sta se dobro odrezala in izkusila, da sta komunikacija in grifi drugačni kot v plezališčih.

Na vrhu NŠG smo srečali še ostali del ekipe. Turo smo zaključili kot se spodobi, na pivu 8) .
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: piknik+skupna tura plezanje v hribih: NŠG

Odgovor Napisal/-a poli »

ne vem če ste glih vstopli v to smer, glede na to, da je med njima približno za eno celo južno steno NŠG-ja pečevja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:






poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
Uporabniški avatar
anze
Pripravnik
Prispevkov: 99
Pridružen: 25 Okt 2009, 19:06

Re: piknik+skupna tura plezanje v hribih: NŠG

Odgovor Napisal/-a anze »

Zgleda, da je bil piknik res uspešen :mrgreen:
Ni važn, če se mi nč ne da; važn, da se mi nč ne vzame.
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: piknik+skupna tura plezanje v hribih: NŠG

Odgovor Napisal/-a primozU »

V tistih koncih se nas je dan po pikniku potikalo še nekaj navez. V Kranjski poči smo bile kar tri (SlaTki z Nejcem in neidentificiranim tečajcem, Bregar s Polono in midva z Matevžem), vstop si je vsaka izbrala malo po svoje. Matevž je kar nekaj časa preživel v vpadnici skalometa prve naveze in jo odnesel brez večjih posledic. V sosednji Ribi sta spoštljivo in mestoma krušljivo vertikalo tolkla Kruh in Dejan.
Spodnja polovica smeri me zaradi pomanjkljive trdnosti oprimkov ni navdušila, je pa zato plezanje ob in v ključnem kaminu v zgornji polovici čudovito. Smer je dobro opremljena, skoraj na vseh štantih se najde svedrovec, tudi na težjih delih so ravno na pravih mestih.
Če imate prave prijatelje, ste si nekaj lepih fotk najbrž že zdavnaj ogledali na google+.
Odgovori