Mihčeva grapa

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Mihčeva grapa

Odgovor Napisal/-a primozU »

V soboto sva z Lukom izkoristila nizke temperature in zarinila v strmo pobočje Rjave skale – terena pod nihalko na Vogel, ki ga razi vrsta grap različnih zahtevnosti. V dobrih razmerah jih je mogoče tudi presmučati.
Luka je najbolj narajcala Mihčeva grapa s svojimi skoki (30-50 stopinj, trije skoki 60-85 stopinj, kopni del – IV, cca. 700 m). Ko je plazovno varnost v grapi potrdila še bohinjska plezalska legenda, ni bilo nobene ovire več. Jutro je bilo jasno in mrzlo, plazovina v spodnjem delu grape obetavno trda, skoki pa ... zajebani: kopni, rahlo poprhani in bolj skromno porasli z zmrznjenimi travami, tudi možnosti varovanja so bile bolj piškave. Absolutni zmagovalec je drugi skok, v katerem so po moji krivdi ostali klin, gurtnca in vponka. Luka je vse težave pogumno premagal v vodstvu.
Višje svež sneg, mestoma tudi mehka kloža, ki seže čez kolena, vseeno pa je bilo pod nogami ves čas čutiti trdno podlago. Na koncu grape sva izbrala desni izstop, zadnjih nekaj deset gozdnatih metrov do smučišča sva gazila do popka. Za vzpon sva porabila 7 ur (po časovnici), za sončenje v Merjascu in uživanje v kičastih razgledih slabo uro, za sestop po Žagarjevem grabnu pa še slabi dve uri.
Rjavo skalo odlikuje udoben dostop, velika višinska razlika in varen, ne predolg sestop. Bolj skromne opise grap je mogoče najti v vodniku Bohinjske stene.
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Re: Mihčeva grapa

Odgovor Napisal/-a bosti »

Po opisu sodeč, je šlo za edinstveno doživetje. :D Lepo. 8) Zdaj pa napiši še prispevek pod kaj dogaja in prilimaj kako fotko. :thumbup:
Carpe diem!
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: Mihčeva grapa

Odgovor Napisal/-a poli »

bravo :) jaz sem tam enkrat ril okoli leta 98/99 :) sem se tudi nagazil :)





poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: Mihčeva grapa

Odgovor Napisal/-a primozU »

Hja, s fotkami in Kaj dogaja bo pa mal težje. Fotiča namreč nisem imel, dostopa na pisanje na Kaj dogaja pa nimam. Vsaj vem ne za to:) Se bom pozanimal za v prihodnje.
Je fajn gazit v teh koncih, a ne, Poli? Glede na nov sneg (baje bo vrglo pol metra v teh koncih) bo še kej prilike za to.
Odgovori