alto adiđe

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
anze
Pripravnik
Prispevkov: 99
Pridružen: 25 Okt 2009, 19:06

alto adiđe

Odgovor Napisal/-a anze »

Za vikend smo se odpravli v italjansko provinco, ki pa ni italjanska. Niti ni avstrijanska, temveč altoadiđanska.
Baje ne plačujejo davkov matični domovini, imajo visoko stopnjo samostojnosti, glavni vir dohodka je turizem.
O tem sta naju z Majo poučila italjanska kolega, s katerimi smo odšli na izkoriščenje upam da ne zadnjega lepega vikenda. :thumbup:

V petek zvečer smo se zapeljal pod Tre Cime, prespali kar na P, zjutraj pa plezat. Splezala sva na Veliko Cino, kot se za velika plezalca spodobi. Sicer sva hotela na Zahodno, pa se ne počutiva preveč zahodnjaka, južna cina pa ne obstaja.
Plezala sva Dibona, SV raz. Frends, nuts and Rok'n roll. V smeri je bla kar gužva, se pa da po prostranem razu lepo prehtevat. Sploh če s sabo nimaš prave skice. :lolno:
Sva se vpisala v klub "plezala z napačno skico".
Se je pa splačal, ker sva najdla cel asortiment konga (4 matičarke, jebico, ploščico, pa še neki brez imena).

Naslednji dan pa sva v navezo vzela še italjanskega kolega in v tri smo preplezal dve smeri, vsega skupaj za 260m, čiste šestice. :[-J:

Je pa območje okrog Misurine primerno za kakšen tabor, večina sten je dostopna iz kempa v 1 uri. Kemp je pa res bl švoh.

Lepo izkoriščen vikend, arividerči dolomiti
Ni važn, če se mi nč ne da; važn, da se mi nč ne vzame.
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: alto adiđe

Odgovor Napisal/-a poli »

torej že imamo idejo za drugo leto ;) odlično :mrgreen: magari za pripravnike, če za tečajce ni. bo busanc povedal kaj pa kako :deda: :deda: :mrgreen: :mrgreen:




poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Re: alto adiđe

Odgovor Napisal/-a bosti »

poli napisal/-a:torej bo busanc povedal kaj pa kako :deda: :deda: :mrgreen: :mrgreen:
Busanc te bo pelo v Sarajevo na čevape in kajmak ter baklavo. Štekaš? :deda:
Carpe diem!
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: alto adiđe

Odgovor Napisal/-a poli »

super :) rad mam čevape :mrgreen: :mrgreen: ti si pa zapiši to idejo, da boš vedu kam pelat pripravnike oz. ali tam organizirat tabor :mrgreen: :mrgreen: :deda: :deda: :deda: zdej ku si vodja usposabljanja pripravnikov :clap: :clap: :lol: :lol:






poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
Odgovori