Ailefroide

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Ailefroide

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Po Dolomitih smo se z Zalo in Miho odpravili se v Ailefroide. Splezali smo nekaj krajsih in nekaj daljsih smeri, se najbolj pa nas je impresionirala smer La Fissure, ki poteka po 250 metrski razclembi, ki alternira med kaminom in poko in platah ob njej in ni pretezka (5b/5c). Za vmesno varovanje moras poskrbeti sam - vecina ostalih smeri v Ailefroidu je popolnoma opremljenih. V ponedeljek sva se z Miho odpravila na ledenik in prenocila v koci. Naslednje jutro sva se odpravila na najvisji vrh Ecrinov - Barre des Écrins (4102 m). Pristopila sva po Coolidge Culoirju (50', 150m). Ker se je sneg kmalu spremenil v led in sva bila opremljena le s pohodnimi cepini in derezami sva se pri plezanju varovala. Sestopila sva po normalki po SZ grebenu (mixed III, 150m).

LP,
Miha
Uporabniški avatar
jirzi
Broj 1
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Feb 2004, 20:36
Kontakt:

Re: Ailefroide

Odgovor Napisal/-a jirzi »

Timing je bil dober, po nalivih, ki so nas pregnali iz Cortine, je bil cel teden čudovit. Maš kake slike?
“Ne predaj se nikad. Osim, kad moraš.” (© Grunf)
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Ailefroide

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Vreme je bilo res super. Slike pridejo kmalu.

LP,
Miha
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Ailefroide

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Ailefroide

Odgovor Napisal/-a juref »

Super, tako plezarija (granit) kot štiri-tisočak :-)

Sicer pa je po fotkah sodeč bistveno manj ljudi kot pred dvemi leti, ko smo bili v teh koncih. Mi smo takrat sicer šli na nižjega od obeh vrhov, desni Dome des Ecrins (4015 m).
Odgovori