Begunjščica se podira

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Begunjščica se podira

Odgovor Napisal/-a primozU »

Z Barbaro, Lukom, Petro in Gregom smo šli v Begunjščico splezat nekaj na hitro, "še preden bo dež" :[-J: . Z barbaro sva si izbrala Poševno zajedo in jo podaljšala v Poševno. Vse skupaj je bilo dolgo 3 polne (70 m) raztežaje in en malo krajši (40 m), torej okoli 250 m po dolžini (tri ure in pol, od tega prvi raztežaj uro in pol). Težaven je samo prvi raztežaj (V/IV), predvsem zaradi strašanske krušljivosti. Po skalah je očitno nekdo polil Red Bull, saj so dobile krila. Klina nikjer nobenega (najbrž sproti odpadajo skupaj s skalami), možnosti za varovanje pa tudi slabe. Naprej proti vrhu je še vedno vse podrto, a bistveno lažje. Morda sva kje naredila kak obvoz po lažjem svetu (dobre skice nisva imela), pa nama je bilo kaj malo mar za to. Sestop gre pa po gamsjih stezicah preko dveh kvazigrap do malo širše (zimska rumena oz. sestopna). Ko sva končno udela tapravo, se nama je odvalil kamen od srca in sva odbrzela po pivo v duty free. Pivo sva žulila do mraka, ko so se iz megle končno izjasnile silhuete druge naveze. Nauk zgodbe: v Begunjščico samo še pozimi, razen morda v kako nasvedrano smerko za popoldan.

Fotomaterial: https://picasaweb.google.com/lh/photo/4 ... directlink
edvin
Pripravnik
Prispevkov: 57
Pridružen: 10 Jun 2010, 06:29

Re: Begunjščica se podira

Odgovor Napisal/-a edvin »

kje ste pa šli do vstopa tam cez tiste tunele?
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Re: Begunjščica se podira

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Mi smo šli pa Rumeno grapo z Direktnim vstopom. Prva dva cuga krušljivo V. Naprej je pa šodr z nekaj težjimi mesti. Petro je zadel kamen, pa smo bli kar počasni. Za sestop v megli smo pa uporabili eno drugo grapo z 2 abzajloma 8) .
Mene je presenetila slaba skala v tej smeri, tako da jo odsvetujem :deda: . V sektorju A je dosti boljša skala.
Sta se pa novopečena mlajša pripravnika izkusila v slovenskem kršu in abzajlih in takih rečeh :mrgreen:

Edvin, tuneli so na vzhodni strani. Glej lokalni vodniček.

Luka
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: Begunjščica se podira

Odgovor Napisal/-a primozU »

sektorju se reče nad hotelom,se mi zdi. Pri balvanu z znamenjem Matere Božje (ki jo, BTW, zvečer obžari lučka) na desno (pot broti Bornovim tunelom gre tam levo) najprej po stezici in potem po melišču prečno v desno navzgor.
petram
Pripravnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 27 Dec 2011, 16:09

Re: Begunjščica se podira

Odgovor Napisal/-a petram »

Ena mal fotk iz naše Rumene "mrzlice" (grape) :|

https://picasaweb.google.com/1006170141 ... directlink

Je pa B sektor "Za hotelom"


P.
Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Begunjščica se podira

Odgovor Napisal/-a juref »

V nedeljo sva šla z Majo pa na drugo stran, konkretno smer Janc-Mali. Super dan, odlična plezarija, za sestop pa sva abzajlala iz okna na sredini dveh tunelov.
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: Begunjščica se podira

Odgovor Napisal/-a primozU »

Z Barbaro sva šla v petek popoldan v Janc-Mali. Prva smer v tem hribu, ki ni podrta :P Za popoldan je super. Če plezaš po fotki in ne po skici s spleta, nimaš kaj falit. Parkirala sva ob cesti pod meliščem, sestopila pa za tuneli po meliščih takoj navzdol. Z nekaj ovinki in lovljenjem idealnega toka melišča je bilo hitreje kot abzajl :thumbup:
Odgovori