smučanje s stenarskih vratc

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

smučanje s stenarskih vratc

Odgovor Napisal/-a primozU »

V soboto smo dva pešaka in dva smučarja malo prepozno vstali in se šele pol 9 pripeljali do Aljaževega doma. Kolega je določil smer vzpona (čez Sovatno), ostali pa smo slepo sledili. Najprej dobra ura hoda do prvega snega s pancarji in smučmi na ramah (težko!!!), potem pa po strmem snegu s pancarji na nogah in smučami na ramah (malo lažje). Na vrhu zalitega žleba smo si privoščili daljšo pavzo in s pešakoma za vsak slučaj potrenirali ustavljanje s cepinom. Pešaka sta obrnila na Dovških vratcih, midva pa potegnila do Stenarskih vratc. Na severno stran (čez Rušje) je zgledalo precej bolje zasneženo, a sva se vseeno spustila po smeri vzpona. Zaradi visokih temperatur sva prvotni cilj (Stenar) opustila. Smučenje je bilo najprej po rahlo odpuščenem snegu prvih 200 višincev odlično, z nižanjem nadmorske višine pa je bil sneg vedno bolj gnil. Z eno krajšo prekinitvijo sva prismučala do pribl. 1600 m. Tisto malo snega, kar ga v spodnjem delu še je, smo dokončno razrili. Nošenje pancarjev in smuči do avta je bilo nadležno. Najbrž bi bilo čez Rušje precej bolje, a zato z manj sonca. Zaslužena pica v piceriji Kot v Mojstrani je bila vrhunska (da ne govorim o pivu)!
Slikce so še nekje na poti.
Sicer smo pa tudi frikarsko kar precej aktivni. Včeraj smo bili z Edvinom v Črnem Kalu, vreme je bilo super, preplezane smeri pa zdrajsane. Špargljev je bilo bolj malo, najbrž samo tisti, ki jih je Gita pustila:)
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: smučanje s stenarskih vratc

Odgovor Napisal/-a primozU »

Odgovori