Sončna smer v Ogradih

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Sončna smer v Ogradih

Odgovor Napisal/-a primozU »

Z Meto sva se v nedeljo namenila v Sončno smer (350m, IV (ne vem, od kod, jaz bi reku III), 50°-60°) na Ograde. Ko sva po zaledeneli poti prišla na vetrovno pl. Laz, sva zagledala nič kaj obetaven prizor. Vse pod Ogradi in Debelim vrhom je bilo skoraj povsem kopno. Puške pa nisva vrgla v koruzo (naj tej višini namreč ne raste) in se toliko povzpela po poti proti lazovškemu prevalu, da se je bolje videl vstop v grapo. Tako na vstopu kot izstopu je bil sneg, zato sva po snežnih zaplatah zakorakala proti grapici. Trije gamsi so naju ves čas nadzirali, enkrat so naju poskusili tudi kamenjati, a so na srečo slabo ciljali.
Začela sva nenavezana, saj naj ne bi bilo preveč strmo, sneg pa je bil le malo ojužen in so dereze in cepini super grabili. Pa sva se uštela, snega je bilo premalo in sva kmalu naletela na prvi skokec s tankim curkom ledu, po višini komaj omembe vreden, za ravnotežje in po krušljivosti pa precej zoprn. Vrv (30 m je bila čisto dovolj) je prišla prav tudi na naslednjem skoku nekje na tretjini grape (cca.3 m, komaj kam za zataknit cepin, ker je vse stran padalo). Nadaljevanje pa super. Lep naklon, ravno prav trdo, izstop pa po zmehčani travici pripelje tik pod vrh.
Sestop je bil doooooooolg in mučen. V sami grapi sva bila slabi dve uri, dostop je trajal malo več kot tri ure, sestop po južnem snegu in malo naokoli pa tudi.
Edino slikico je naredila Meta, morda se kdaj pojavi na forumu:)
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Re: Sončna smer v Ogradih

Odgovor Napisal/-a bosti »

Sliši se dobro. :D Škoda ker ni slikc.
Carpe diem!
Meta
Tečajnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 08 Nov 2010, 13:24

Re: Sončna smer v Ogradih

Odgovor Napisal/-a Meta »

lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Re: Sončna smer v Ogradih

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Bravo, zgleda, da zime še ni čisto konec:)
Odgovori