Velika in Mala Zelnarica

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Velika in Mala Zelnarica

Odgovor Napisal/-a primozU »

V soboto ne prezgodaj (pol 8 od doma) sem s pl. Blato (cesta prevozna brez večjih težav tudi s slabšimi gumami) šel, najprej 20 peš, naprej pa s smučmi, čez planini Jezero in Dedno polje in naprej po dolini za Kopico na Veliko Zelnarico, se z vrha spustil nazaj v dolino za Kopico, še enkrat nataknil pse in prisopihal na greben pod Malo Zelnarico. Na vrh Male Zelnarice po suhem peš. Z grebena sem smučal najprej 200 m v levo do neizrazitega vrha, potem pa po najlepši flanki dneva v dolino za Kopico in, sledeč najbolj desnim smučinam, nazaj do izhodišča. Sneg večinoma ravno prav odjenjan (od 2 do 5 cm južnega snega na trdi podlagi), nad 2000 m v senci trdo, nižje pa v senci zoprna skorja. Med macesni do pl. Dedno polje pravi rodeo. Prismučati se da do pol poti med pl. Jezero in pl. Blato. Malo čez tretjo sem doma že srebal govejo župco. Fotiču so crknle baterije, zato pripenjam meglo z mobitela.

https://picasaweb.google.com/1082756533 ... directlink
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Re: Velika in Mala Zelnarica

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Lepa tura!
Odgovori