Slap Vodice v Drtu

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Slap Vodice v Drtu

Odgovor Napisal/-a juref »

Danes smo se PrimožU, Aljaž in moja malenkost zmenili za slapove v Drtu, nad Staro Fužino. Najprej je rdeč avto, zahvaljujoč novim zimskim plezalkam, preplezal grapo z oceno 1+ (sicer znano po imenu cesta proti Vogarju), ko smo prispeli do slapov smo se takoj odločili za slap Vodice (100 m, WI3). Led je bil dober, po eni špuri (pod katero je tekla voda) je mehak, okoli pa steklen, smo tudi talarje razbijali. V slapu je bila še ena naveza, s katero smo praktično hkrati prišli do vrha, za sestop smo abzajlali iz dreves ob slapu.

Na poti nazaj smo na hitro skočili pogledati še slap pod Hudičevim mostom, kjer so plezali trije lokalci, mi smo seveda odšli na zasluženo pivo. V oštariji pa smo srečali še dve Železničarski navezi, tam so ravno končali s pivom Jirži, Luka, Robi in Primož.
Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Slap Vodice v Drtu

Odgovor Napisal/-a juref »

Drugič - tokrat sva s Primožem splezala desni slap (60m, WI3), ker je bilo dovolj časa in energije kar dvakrat. Led odličen, mehkejši od prejšnjega tedna. Pivo odlično, enak hladno kot prejšnji teden :)
Odgovori