Vernar - škrbina

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Vernar - škrbina

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Danes sva se z Vasjem odpravila v Krmo. Prvotna ideja je bila Kredarica, samo sva potem malo priredila načrt...
Iz odcepa Vratca-Kradarica sva nadaljevala kar naravnost navzgor. Markantna "grapa" - jaz bi prej rekel ozebnik ali žleb, je vidna že od daleč in že pred letom dni sem si obljubil da jo moram videt od blizu. Vasji gre na smučkah lažje, meni pa se skorjast sneg predira večinoma od gležnjev pa do kolen. Počasi napredujeva in po slabih 500m višine prideva do vstopa grape. V grapi je snega malo in kamni na gosto gledajo v zrak. Vasji je škoda smuči, jaz pa se vseeno odločim da bom poskusil. Na Škrbini naju pozdravi sonce in razgledi na Bohinjske gore - prijetno zakotje. Spust sem začel par metrov pod vrhom, ker višje ni snega in po trdi podlagi med kamni previdno odvijugal po grapi. Potem pa se je začela uživancija (mešane razmere, ampak dovolj predvsem mehkega snega) nazaj do uhojene poti v Krmo. Po poti pa se težko pelje. Marjana&Marko pravita o smučanju Vzhodne grape: III-, 100m, skupaj 550m.

še par slik:
https://picasaweb.google.com/jasa.saraz ... directlink
Odgovori