sedlo Rossbodenjoch

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

sedlo Rossbodenjoch

Odgovor Napisal/-a primozU »

Za popestritev celotedenske smučarije v Samnaunu sva se s še enim Primožem v torek podala proti Muttlerju. V vasi ne dajo drugih informacij kot o plazovni nevarnosti in ceni vodnikov (kar ne pride v poštev, ker bi potem zmanjkalo za pir), tako da sva se z enim bogim pohodniškim zemljevidom odkorakala po levi strani doline. Kljub nekjdnevnemu lepemu vremenu človeških sledi ni bilo, se je pa videlo sledi zajcev, parkljevcev in volka (ali pobeglega psa), pa ena bela kura je pricapljala mimo. Pobočje je bilo lepo in večinoma nenevarno, zato je bila hoja po občutku čisto ok. Na strmejši flanki pod prelazom je začelo malo pokati pod nogami, zato sva jo raje ubrala po položnini do prelaza. Malo prestrašena, malo zmatrana, brez dobrih informacij in precej negotova sva se odločila, da na vrh Muttlerja raje ne greva (če sva že za pir prišparala). Za gušt je bil tudi spust od sedla Rossbodenjoch (2757 m) pa do Samnauna (1850 m) čisto dovolj. Bilo je precej skorje, trde in mehke klože in za nekaj zavojev pršiča. Ujela sva še nekaj sonca, ležalnike in pivo. Fotke so narejene samo s telefonom, ker se je šel fotoaparat ta isti dan preseravat v St. Moritz.
Zadnja dva dneva je zapadlo več kot meter novega snega. Cesta je bila zaradi proženja plazov žal zaprta samo 20 minut, tako da se naše želje po "neprostovoljnemu" podaljšanju počitnic niso uresničile. Pogled na zeleno Slovenijo je po vsem tem precej žalosten!

https://picasaweb.google.com/1082756533 ... directlink
Odgovori