Sekločeva v Debeli peči

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Sekločeva v Debeli peči

Odgovor Napisal/-a primozU »

V nedeljo sva se z Ano Krauthaker namenila v Sekločevo (IV, V, 250 m). En nahrbtnik je bil dovolj za oba. Dostop do ostenja traja slabi dve uri (stezico najdeš za Kovinarsko kočo, desno od stranišča), sam vstop v smer (zadnjih 20 min dostopa) pa smo skupaj z Ursulo in Gorazdom iz Sl. Bistrice komaj našli. Na koncu smo, preden steza krene navzdol, le našli komaj vidno stezico, ki po 20 minutah borbe z grmovjem, šodrom, ruševjem in macesni le pripelje do začetka smeri. Prvi raztežaj sem potegnil rahlo levo od štajerske naveze in se mi je morda zato zdel težji od brezvezne dvojke (kot piše v vodničku). V nadaljevanju je Ana potegnila vse petice. Po najinem mnenju je prvi raztežaj z oceno pet najbolj zoprn, medtem ko je zadnja petica lažje preplezljiva, brez kakršnega koli vlečenja čez previs (A1 po Miheliču). Ko je bilo težav konec, sva se v vodstvu izmenjavala. Skala je bila povsod odlična, raztežaji z oceno do IV pa ravno pravšnji zame. Orientacijsko, razen dostopa, smer ni najbolj zahtevna, v dvomih pa je bolje verjeti skici kot opisu (včasih pa tudi ne :[-H: ). V težjih delih je klinov kar precej, na štantih sta vsaj dva klina, od tega en dober. Malo težje je najti ustrezno varovanje na izstopu, saj tistih nekaj trdnih skal na začetku melišča ne nudi prav veliko možnosti. Plezati sva začela okrog devetih, čik na vrhu debele peči pa prižgala ob pol petih. Med pitjem piva v Kovinarski je že padal mrak.
Sestopila sva po markirani poti v Krmo, pred tem uspešno zgrešila desno pot, ki preči Brdo, zato sva se najprej spuščala proti Blejski koči in po 20 minutah prišla do križišča, od koder sva se vzpela do sedelca levo od Brda in nadaljevala navzdol do Krme. Pot se strašansko vleče: čeprav je strma se višinska razlika do doline kar noče zmanjševati. Fotke niso kaj sila plezalne, so pa iz stene. Z vrha pa video, ki bi moral biti fotografija (Debela peč top models :lol: )https://picasaweb.google.com/1082756533 ... Sekloceva#
Odgovori