Srednji steber Jezerskega stoga

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Srednji steber Jezerskega stoga

Odgovor Napisal/-a primozU »

Včeraj smo s še enim Primožem, Lukom in Andrejo (vsi so matičarski tečajci) šli nabirat prve samostojne izkušnje v Jezerski stog, ki je prepreden s krajšimi smermi. Mihelič mu pravi kar vrtec bohinjskih plezalcev. S Primožem sva se lotila Srednjega stebra (120 m, IV/III), Luka in Andreja pa sta nenamerno kombinirala Kaminsko in Desni steber. Smerca luštna, skala tudi kar dobra (po tistem podrtem cugu s Polijem v Begunjščici se mi itak zdi vse super), sploh v štirici, kjer sta se našla dva svedrovca in nekaj rjavih klinov. Na prvem štantu je svedrovec, na drugem dva klina, na zadnjem pa je kakšen pogoltnež očitno zamenjal svedrovec za klin in ga skušal izbiti (ostal je samo skrivljen in obtolčen navoj:)), je pa zato dovolj ruševja.
Najprej smo zaradi dolgega dostopa (2h) nameravali preplezati dve smeri, a smo se raje odločili za poležavanje na vrhu Jezerskega stoga in lenoben sestop do planine Krstenice, kjer imajo odlično skuto in srednje ohlajeno pivo.
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: tokrat res Srednji steber Jezerskega stoga

Odgovor Napisal/-a primozU »

S Primožem iz AO Kranj sva šla v soboto iskat prve hribovske občutke in samozavest v Jezerski stog. Najprej sva plezala Srednji steber (IV/III, 120 m), ki je lahek, a rahlo podrt (sem ugotovil, da sem v lanski objavi mal mem usekal in pod imenom srednji steber pisal o levem :[-N: ) in skoraj brez železja. Plezanja je vsega za en dober raztežaj, ostalo je bolj sprehajanje (samozavest torej je:)). Ker sva bila v eni uri na vrhu, sva se spustila do vznožja in preplezala še JV raz (IV/III, 160 m). Plezanja je precej več, skala precej boljša, v spodnjem delu je tudi nekaj svedrovcev, vmes je lahek sestop v škrbino, po škrbini pa kratka strmina ki počasi prehaja v vedno lažji svet (1,5 h). Za začetek hribovske sezone prav fletno, naslednjič pa kaj več. Fotke spet s telefona in bolj švoh.
https://picasaweb.google.com/1082756533 ... directlink
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Re: Srednji steber Jezerskega stoga

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Bravo! Kar tako naprej.
Odgovori