Vzhodna smer (Mala Rinka)

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
aljazek
Član
Prispevkov: 166
Pridružen: 15 Okt 2009, 18:29
Kraj: Ljubljana (90.0%) & Polzela (10.0%)
Kontakt:

Vzhodna smer (Mala Rinka)

Odgovor Napisal/-a aljazek »

Danes sva z Juretom splezala Vzhodno smer v Mali Rinki, ki je kar konkretno nabita, a prijateljev ni nikoli preveč, ane :-) Pred nama je bila štajerska naveza, s katero smo še kakšno rekl na štantu. Smer je tudi precej razgibana, saj imaš raznoliko plezarijo za kaljenje mlajših pripravnikov. Zjutraj so nama na nebu grozili temni oblaki, ki so kar nekako izginili po nekaj preplezanih metrih. V zadnjem raztežaju naju pozdravi že grmenje, (med sestopom) sredi Turskega žleba gosta megla in pri vstopu v ferato še bliskanje in dež. Po enem izmed hitrejših sestopov sva pod streho koče GRS na Okrešlju, v upanju na boljše čase, še malo počakala, nato pa odtekla zadnjih nekaj višinskih metrov do parkirišča. Torej, dan je bil dobro izkoriščen, smer je zelo luštna, skala ottima, cote se že sušijo, fotke si pogooglajte (nama se ni dal fotkat), vreme pa nama je tudi dalo dovolj časa za brezskrbno plezarijo.

Govoril sem. :deda:
http://www.aljazek.deviantart.com
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Vzhodna smer (Mala Rinka)

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Bravo!
Pol smo na enakemu s sušenjem cunj in gurten, jih je cela bajta polna:)
Uporabniški avatar
aljazek
Član
Prispevkov: 166
Pridružen: 15 Okt 2009, 18:29
Kraj: Ljubljana (90.0%) & Polzela (10.0%)
Kontakt:

Re: Vzhodna smer (Mala Rinka)

Odgovor Napisal/-a aljazek »

Jaaa, bajta!! Jaz imam pa na 3-4m² predprostora študentske sobe vse obešeno....zgleda kot en bazar :)
http://www.aljazek.deviantart.com
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: Vzhodna smer (Mala Rinka)

Odgovor Napisal/-a primozU »

Kaja, Petra, Robi in jaz smo se že v petek proti večeru skozi Žmavčarje povzpeli do bivaka pod Skuto (se kar vleče), se najedli, naspali in zjutraj navalili na Vzhodno smer v Mali Rinki. Gužva strašna, letečih kamnov ogromno (Petro imajo najraje), nekaj izpod nog in štrikov predhodnih navez, nekaj pa izpod nog treh gamsov, ki so pohajkovali po strateški polici nad spodnjim delom smeri. Štriki so se veselo prepletali, na štantih smo sklepali nova poznanstva, na čas se ni bilo vredno ozirati. Na pivo v Kamniški Bistrici smo prišli šele malo pred mrakom. Fotk skalovja je na spletu kar nekaj, kakšno z nami pa morda prilepijo ostali udeleženci. In seveda najpomembnejše: čestitke Petri za prvo preplezano hribovsko smer v enakovredni navezi!
Odgovori