Janc-Mali z originalom

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a Saso »

Včeraj sva po službi z Mojco G. odletela proti Begunjščici in splezala smer J-M. V četrtem raztežaju je Mojca ubrala pot kar naravnost preko zajede (svedrovci gredo levo), ki pa naj ne bi bila več kot V (tako poznavalci), kar je bojda tudi original smeri. Smer je, za razliko od podrtij drugje v Begunjščici, res krasna!

S. 8)
Uporabniški avatar
mojch
Tečajnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 28 Okt 2007, 21:08

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a mojch »

Saj pravim - varianta je v bistvu original. :wink:

https://picasaweb.google.com/1003088032 ... _mali_papi
Bližisenoč,aovdjesunočivrlomračne-jerjenoč.Nemasuncaiondajemrak.Akadajemrak,ondaseništanevidi.
Uporabniški avatar
marko
Član
Prispevkov: 483
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:34
Kraj: Ljubljana

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a marko »

Čestitke :[-A: še posebej mi je všeč zadnja fotka :deda: Papi style štant :mrgreen: bravo :thumbup:
Mare, zvani Đon Rambo
Uporabniški avatar
jirzi
Broj 1
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Feb 2004, 20:36
Kontakt:

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a jirzi »

Saj ne rečem, Papi je sicer res lep, ampak vseeno bi bilo zanimivo na kaki sliki videti tudi Mojco :wink:
“Ne predaj se nikad. Osim, kad moraš.” (© Grunf)
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a Saso »

Vsakič ko sem izvlekel fotoaparat, se je sramežljivo skrila za skale. Keith Ladzinski pa zaradi bolanega psa ni mogel fotografirati tega prestiža. :lol: :lol: :P

S.
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Midva z Jašo sva tudi včeraj lezla tu naokoli, samo si nisva drznila jit v originalni del pa sva se raje poguzila tja v levo. Bilo je fletno :[-P:

Lp, matevž
Are you suggesting that coconuts migrate?
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Bila sva v originalu navrtane, katere sva lezla.
Res je blo fanj, naslednjič pa z NOVIM ŠTRIKOM, ki sem ga danes dvignu;)
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a Saso »

Original je lepa poč, predvsem pa je tako dobro nabita, da ni nobenega problema. Edino izstop je treba mal pomuvat, ampak tega, ko jo napadeš, itak ne vidiš. Pol si pa že čez. :twisted: :twisted:

S. 8)
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Janc-Mali z originalom

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Danes smo šli z Evo in Neli v Janc - Mali. Sonce nas je ujelo v drugem cugu in nas do vrha dodobra ocmarlo. V prvem cugu so mi polek neuplezanosti nagajali še novi cilindri na sončnih očalih, kar je precej oteževalo začetno koordinacijo. Takoj mi je bilo jasno, da v originalnem izstopu nimam kaj praskat, zato smo se počasi do vrha prikobacali po navrtani varjanti. 60 m štrik ni bil dovolj za štantanje na poznanem drevesu vrh smeri.
Obe dekleti sta se malo preizkusili tudi v napredovanju in dopoldan je v dobri družbi hitro minil. Ob 13:10 (z deset minutno zamudo) smo Evo dostavili na izpit v Domžale...

...ni blo kej; je trajalo več kot ponavadi. Krive pa so moje kondicijske priprave, ki pač niso uklučevale plezanja;)
Odgovori