Kanjavec

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
tadeja bozicnik
Pripravnik
Prispevkov: 65
Pridružen: 23 Okt 2008, 15:38

Kanjavec

Odgovor Napisal/-a tadeja bozicnik »

Prazniki so se neusmiljeno začeli. Jajcem in šunki sva z Barbaro, z borodm in z dilami na ramenih, iz začetka doline Zadnjice (do zatrepa jo namreč zapira sicer odlklenjena, vendar zaprta rampa), proti Prehodavcem. Štartali sva bolj turistično, saj je bil namen prespati na bivaku in v jutranje-dopoldanski odjugi odvijugat iz Kanjavca.
Dile sva nosile od zatrepa proti sedlu Čez dol, dobro uro. Splazene gmote namreč niso povezane, potem pa je šlo precej bolje ..no, Barbari malo manj, ker se ji je mestoma vdrlo do popka. Do bivaka na Prehodavcih sva prišle razmeroma hitro, potem pa sva poležavali in spali vse do 7h zjutraj... seveda, ni bilo žive duše ne v bivaku ne drug dan na poti. Nekaj čez osem štartava s Prehodavcev prit Hribaricam, Kanjavec se že sonči in rahlo odjenja. Zgoraj, pomalicava tisto pomarančo in par suhih sliv, potem pa po veselcu vse do sedla pod Prehodavci.
Še 50 višincev po ojuženem snegu, ki postaja čofta...vendar na drugo stran dopušča rahle zavoje vse do skoka na Čez dol, od tu pa se je sneg že precej ognojil.
... no ja, ampak uspelo nama je ravno med oblaki opravit celotno turo po soncu.
V soboto in nedeljo se je popldan namreč vse zaprlo.
.. temni oblaki so oblekli glave naših očakov in tudi dragi nam turno-smučarski kucelj, Kanjavec, se je odel v sivo togotno podobo.

PS: foto by Barbs, še sledi
Odgovori