Risnik SOBOTA

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Risnik SOBOTA

Odgovor Napisal/-a primozU »

En Mathieu in dva Primoža smo soboto izkoristili za frikanje na Primorskem. Beroč vodniček sem se zapičil v Risnik, saj naj bi bile smeri malo daljše (nad 20 m), plezališče pa v zavetrni legi (beri: v luknji). Pot, po kateri smo se spustili do stene, vodi precej naokoli, najbrž bi bil spust ob vrvi hitrejši, zato smo se k avtu raje vrnili kar po steni (z nahrbtnikom tudi 4 c ni bila več tako enostavna). Vetra res ni bilo, čeprav je na parkirišču pošteno vleklo, skala je, baje, boljša kot nekaj let nazaj, vse je preopremljeno (po spletnih virih so preopremljali lani), tako da so lepljenci / svedrovci precej skupaj, ljudi pa nič. Lažji del plezališča je malo neudoben za varovanje, saj je pod steno le polica, pod njo pa še 20 m lufta, je pa dovolj svedrovcev za varovanje s popkovino (popkovina je zrasla tudi našim nahrbtnikom). Priporočam, sploh kadar ni prevroče in ko drugod vleče burja. Čelada je kar nujna, nekaj oprimkov je malo majavih (en mičken se mi je pa celo odlomil pod prsti, tako da sem doživel svoj prvi pravi padec (ni bilo hudo, zato najbrž ni bil zadnji). V prihodnjih dneh morda ujamete še kak špergelj, sploh bingljaje na vrvi bi se jih dalo precej nabrati. In še eno opozorilo: v travi je nekaj zašumelo, a smo se zaradi dobrega počutja odločili, da to ni bila kača. Previdnost vseeno ne bo odveč:)
Ocene so pa mogoče malo čudne. Črna gradnja (5c), se mi je zdela težja kot Papamobile (6a) :?
Odgovori