kanjavec

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

kanjavec

Odgovor Napisal/-a primozU »

V soboto zvečer sva se s sošolcem iz davnih dni ob pivu zmenila, da greva sredi noči na Kanjavec. Cesta do pl. Blato je prevozna (cestnine še ne pobirajo), avtomobilov kar nekaj. Pot sva zastavila preko pl. Laz (smučke je treba nositi slabo uro) in lazovškega prevala, ki je bil zjutraj še kar lepo pomrznjen. Naprej pa pod Debelim vrhom in po vedno mehkejšem snegu do vrha Kanjavca. Gužva je bila večja kot na marsikaterem smučišču. Ker sva se malo preveč obirala, je sonce do pol dvanajstih že dodobra ojužilo sneg. S Kanjavca je bilo še kar zadovoljivo, pod Debelim vrhom in proti lazu se je udiralo tudi do pol metra v težak sneg, na najbol strmem delu proti Lazu pa sva sprožila tudi krajši plaz, tudi izpod Ogradov je nekaj priletelo. Od Laza sva oddrajsala proti pl. Jezero, okoli 100 višincev pod pl. Jezero pa snela smuči, saj je snega le še za vzorec. Skratka, dan čudovit, vzpon tudi, smuka pa bolj muka. Bo treba prej vstajati in hitreje hoditi.
Sončna krema je ostala v napačnem nahrbtniku, do hrustljave zapečenosti manjka le par ur :[-I:
https://picasaweb.google.com/1082756533 ... 5zd4K3dnAE#
Odgovori