Košuta

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Košuta

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Danes smo se s Tomažem Ižancem in negovim prijateljem Rokom odpravli v hribe. Prvotni plan je bil Storžič, ampak ko smo ga videli z avtoceste smo rajši še malo naprej povleki. Tako smo se odločli za Košuto. Šli smo kar z Jelendola. Z avtom smo prišli malo ven z vasi, pa se je že začel led. Z verigami bi šlo naprej.
Štartali smo cca z višine 850m, preko planine Dovžanka in Kofc na Veliki vrh. Ker sva s Tomažem nameravala dol bordat sva se odločla za najboloj tekočo varjanto in brez borda na hrbtu po vetru na grebenu. Odločli smo se za jezik snega izpod vrha Toplarja, prej pa smo še skočli na Veliki vrh. Izbira je bla dobra in tudi špure ni blo še nobene. Edino vrhnja plast skorje se je rada dol peljala. Od Kofc po gozdu do Dovžanke pa je blo kar mučno.

Tako turo z Jelendola je za probat, ne pa za ponavljat (turno), drugače pa odlično izkoriščen dan. Še veter na grebenu ni bil hud.

Še nekaj slik:
https://picasaweb.google.com/jasa.saraz ... directlink

Lp
Zadnjič spremenil Jasa, dne 25 Nov 2011, 20:13, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Košuta

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Lepo!
Ko je pa že ravno govora o grebenih: Klik! :shock:
Don't try this at home kids!!! :deda:

Lp, Matevž

PS: Link so "ugasnili"; v glavnem tip si je na vrh grebena obul smučke in se po pomoti zaplejal na napačno stran. Je preživel brez praske, je pa letel kar daleč...ene 300 vm...
Are you suggesting that coconuts migrate?
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Košuta

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Včeraj sem se odločil da ne bom spal v megleni Ljubljani in sem se odpeljal na planino Pungrat pod Košuto. Ko je v avtu fanj stisnu mraz sem se okoli 3h odpravil na greben...

Imel sem se pa....
https://picasaweb.google.com/jasa.saraz ... directlink *popravljen link...starega so zapustile slike:)

nepozabno!!!
Odgovori