Jalovški ozebnik

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
tadeja bozicnik
Pripravnik
Prispevkov: 65
Pridružen: 23 Okt 2008, 15:38

Jalovški ozebnik

Odgovor Napisal/-a tadeja bozicnik »

Prvi namen je bilo seveda le Kotovo sedlo, pa potem še malo poklikat v službo. Po prvih višincih od koče v Tamarju pa do prvih flank, se je skozi meglo poklazala jasna krpa modrega neba, ki je veličasnto obsijala Ozebnik. Tako da je bil potek dogodkov toliko bolj jasen, dva za menoj, ko me dohitita pravita da gresta v Ozebnik. Grem z njima. Barbari sproročim, ona pravi da bo tudi šla.
Tako da smo ga včeraj znova zgazili navzgor in posmučali navzdol. Cela grapa je lepo zalita, tako da je bil prijetno smučljiv. Sneženje iz nedelje na ponedeljek, je zabrisalo vse sledi. Nižje so linije vikend-smučarjev še vidne in jih tudi občutimo, ampak še vedno se da najti kakšno krpo čistega celca, tu je bil sneg ploven, tako da je bila smuka z vrha ozebnika pa do Tamarja čista poezija. Kar bi težko rekla za tisto porivanje vse do Planice. Drobno sneži.
No, pa še v službo ni blo treba it. Sam še na joto, ričet in odličen borovničev štrudl v Planici. Dva centimetra novega puhovčka na avtu. Kaže, da še bo zima....
Odgovori