Poizkus Avstrijske grape

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Poizkus Avstrijske grape

Odgovor Napisal/-a Jasa »

V petek sva s Klemnom iz AO Radovljica šla malo pogledat na severno stran Košute. Že v štartu sva bila kar na knap s časom, pa tudi glede na druge podobne grape, ki so precej kopne sva šla brez velikih pričakovanj, predvsem pogledat kako sploh tam zgleda.
Začela sva pod Ljubeljem na dobrih 800m, se povzpela na Hajneževo sedlo (1701) in začela iskat tik za sedlom, saj ja baje pripelje na Veliki Vrh. Sestopit sva mogla na Avstrijsko stran do cca 1300m in spet na približno prej pridobljenih 1700m, preden sva prišla do vstopa v grapo po dobrih 2h urah in pol.

Začetek je bil res lep s fanj razmerami, dokler nisva prišla do prvega resnega skoka. Tam sva v luknji (super bivak) naredila štant in Klemen je poskusil priti čez. Po nekaj poizkusih mu je tudi vspelo. skala je precej krušliva in zelo težko je blo najt prostor za en slab klin. Ura je tekla, meni je pošteo zanohtalo, skok je bil IV, brez možnosti obvoza (kot pravi v vodničku, mogoče če bi blo malo več snega ja) in čakala sta nas še 2 skoka (malo lažja).

Pol sva se obrnila in spet dol pa gor pa dol in domov,....
se vrnemo še!

P.S.:
Grapa pripelje bistveno bliže Malemu Kladivu kot pa Velikemu vrhu

in še par slikc:
https://picasaweb.google.com/jasa.saraz ... directlink
Odgovori