Mala Gora na Čavnu

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Mala Gora na Čavnu

Odgovor Napisal/-a juref »

Praznik lepo izkoriščen - z Aljažem sva se odpravila na primorski konec, kjer je bil cilj preplezati smera malega Miha na Malo Goro (na Čavnu). Smer je 190 m, načeloma neopremljena, V-/III.

Na začetku sva porabila kar preveč časa z iskanjem smeri - najprej zaradi zaprte ceste med Ajdovščino in Predmejo, kar naju je stalo kakšno uro (je bilo treba nazaj in čez vas Col), nato pa še zaradi nekoliko netočnih navodil pri pristopu (piše, da se spustiš po melišču, a kaj, ko sta melišča dva :) ). No, ko sva našla smer se je začela res lepa plezarija. Najbolj zanimiv se mi je zdel prvi raztežaj, kjer sta dva kamina (V-), sicer pa je smer zelo lepa, bistveno lepša, kot pa lahke, dolge smeri v Vipavi (torej več plezanja, manj šetanja). Na sredini preči markirano pot na Čavn, kjer so naju planinci kar malo debelo gledali (štant je na drevesu ob potu :)). Od tu je ena zanimiva plata (spet V-), pred vrhom pa še nekaj lepe plezarije. V smeri je relativno veliko klinov, sploh pri težjih odsekih se vedno kaj najde. Kar nekaj sreče pa sva imela s sestopom, kjer sva se spustila po strmem, z drevesi zaraščenem pobočju, ki je vodilo direkt na lepo planinsko pot.

Tule nekaj slik (prvih 6 slik je od te sobote iz Vipave, Južni Raz pri Podraški turi, ki sva ga preplezala z Blažem, tudi lep dan, le malo preveč hoje vmes):

https://picasaweb.google.com/jforst/Mal ... directlink
Uporabniški avatar
aljazek
Član
Prispevkov: 166
Pridružen: 15 Okt 2009, 18:29
Kraj: Ljubljana (90.0%) & Polzela (10.0%)
Kontakt:

Re: Mala Gora na Čavnu

Odgovor Napisal/-a aljazek »

Mene je kar presenetila skala, saj je hribovska in ne vipavska...kar pomeni, da je bilo treba kar malce preverjati, da se ti ni v naročju znašla kakšna večja skala. Super dan je bil, luštna plezarija...pa še en hex sm našu - kaj češ bolšga 8)

PS: gozdenje v kaminu ni tk enostavno, če imaš fotoaparat v nahrbtniku :[-I:
http://www.aljazek.deviantart.com
Odgovori