Dvigrad

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Dvigrad

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Crazy but friendly baje piše v angleški verziji vodnička plezališča Dvigrad za Lučana, lastnika kampa par 100 metrov od stene. Res je crazy (menda je nekaj let nazaj padel dobrih 6 metrov, ko je poziral in soliral pred dvema Avstrijkama in imel dvakraten zlom ključnice in polomljena 4 rebra) in res je friendly (kave sicer ni ponujal, je pa ponudil pivo). Še bolj kot v kampu pa sva uživala pri plezanju (kompakten apnenec, lepe platke in zanimivi spodmoli). Dneva sta kar prehitro minila, še posebej ker so naju v nedeljo iz Istre pregnali nalivi in poplave. Ko bo malo hladneje pa spet pridemo!

http://picasaweb.google.com/miha.moskon/Dvigrad#

LP,
Miha
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Dvigrad

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Tudi midva sva čez podaljšan vikend "odkrila" Dvigrad. Vsaj pri meni je plezališče trenutno zavzelo prvo mesto po priljubljenosti. Točno tako kot je Miha napisal...supreca. V soboto ni bilo pretirane gužve, ene 4je avtomobili, na sončku je bilo prijetno toplo, tako da se je dalo plezati v kratkih rokavih. Plezališče NIKAKOR ni primerno za poletne dni, saj je obrnjeno direktno na jug. Iz LJ pa za zimske dni velja nekako takole: ~2h vožnje, 6 € za cestnino na HR, 174 km pa 5-10°C več kot črni kal (95 km, 1h vožnje).
V petek sva bila v plezališču v Rovinju, ki pa vsaj mene nekako ni prevzelo. Smeri kar OK, prsti kar lepo trpijo na ostri skali. Drugače pa tak mal čuden občutek, ko veš, da pol koplacev hodi v grmove pod steno opravljat svoje potrebe...
Slike bodo...

Lp
Are you suggesting that coconuts migrate?
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Dvigrad

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Nekaj slik
Sektor B v Rovinju
Slika

Sektor A III v Dvigradu
Slika
Slika

Malo obujanja spominov na lepše dni in kratek zapis pa najdete TULE.

Lp, Matevž
Are you suggesting that coconuts migrate?
Odgovori