Storžič

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
anze
Pripravnik
Prispevkov: 99
Pridružen: 25 Okt 2009, 19:06

Storžič

Odgovor Napisal/-a anze »

Z Mihom (AO ŠkL) sva napadla Storžič. Gor Kramarca, dol Peto žrelo.
Glede na vklopljene brisalce med avtodostopom je blo fenomelno. Megla le na vrhu.
Kot današnjima prvopristopnikoma se je kar suvereno udiralo na plazišču do vstopa v smer. Prvi skok je idealen za orodjarje, območje nadaljnjega skoka in kamina pa je strasiran po obvoznici. Potem pride še posladek: leden skok. V nadaljevanju se sneg strdi.
Dol po Petmu žrelu. Na vrhu trdo, vmes mehko, spodaj gnilo. Nč novga. Kaljenje vseh smučarskih tehnik.
Ob pol desetih pa že na detelc na perčku. :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:

Slika
Ni važn, če se mi nč ne da; važn, da se mi nč ne vzame.
Uporabniški avatar
AlesB
Član
Prispevkov: 202
Pridružen: 07 Dec 2008, 18:43

Re: Storžič

Odgovor Napisal/-a AlesB »

Super Anže :clap: dobra alpinistična turca, ki zahteva vse prvine alpinizma :thumbup:

Z dilam na rami drytoolat po skalcah v prvem detajlu je kr pestro, teža nardi svoje?!?

Smuk je pa tut že alpinistične sorte :thumbup: :[-A:
laufat, kulesart za zdravo telo, sukat za dušo, v gore popikat po gorsko rožco :D
matej.petrovcic
Tečajnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 28 Okt 2008, 18:07

Re: Storžič

Odgovor Napisal/-a matej.petrovcic »

J stran Storžiča pa je že v polni pripravljenosti za tekanje po travnatih brezpotjih,
le ke pa sm kaksna bela zaplata za dričat po riti. :)
lp matej
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Storžič

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Danes sem se spovnil, da bi lahko peš šel pogledat na Storžič, kar je bilo včeraj planirano za smučat.
Štartal sem precej pozno, in ker sem bil sam, brez visokih ciljev...

Štartal sem iz Povelj na dobrih 700m in po dobro uhojeni poti hitro prišel na pl. Javornik. Od tam naprej pa gazi ni bilo več. Občasno sem malo sledil ene stare 2D stopinje, ki niso nič pomagale, tako da sem 700 višincev sam gazil. Očitno zadnji teden tukaj ni nobeden hodil. Držal sem se precej visoko (levo) v grabnu, ker je globlji sneg bil skorjast, mestoma pa tudi kložast. Tako sem zavil v eno grapo prehitro. Če ne bi bilo klož in morebiti še kakšen kamerad zraven bi bla res lepa smerca, tako pa sem se vrnil in poskusil v naslednji. Razmere so ble tudi tam bolj boge, rajši sem iskal trave kot sneg, samo do grebena pa je le šlo. Tam so se pokazale stopinje predhodnika, ki je moral štartati z Laškega. Tako da sem zadnih par metrov do vrha od veselja kar potekel, gleda na to kako sem se prej vlekel. Na vrh so istočasno pristopali tudi Hrvati s severne strani. To je bila polek gamsov tudi edina družba ki sem jo bil deležen na celi poti.
Sestopal sem še malo južneje kot pri vzponu. Tu so se mi je zdel sneg bistveno boljši in če bi imel bord bi se najverjetneje peljal do koče. Dol je šlo res dobro, tako da sem bil z malico vred v slabih dveh urah pri avtu. A, ja...od koče dol je švoh za smučat, oz. več kot pol poti sploh ne bi šlo, ker je premalo snega.

Še par slikc:
https://picasaweb.google.com/jasa.saraz ... directlink

P.S.
dejte še ostali kej delit z nami svoje dogodivščine, ne samo zase skrivat. vsake tolko je fanj kej prebrat...

Lp
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Storžič

Odgovor Napisal/-a Jasa »

V sredo sva bila s Poilijem na Storžiču...

Pogledat sva šla zahodno steno in zlezla sva skrajšano varjanot Direktne z obvozom...al nekaj v tem stilu;)
skrajšala sva zaradi snega, drugače pa je stena res lušna in kompaktna - za začetek sezone pa zame tudi kr težka
dol sva šla čez Škarjev rob, kjer je bilo še precej snega
drugače pa sva bila oba zadovoljna z izkoristkom dneva!

mogoče bo Poli še kakšno pripomnil...
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: Storžič

Odgovor Napisal/-a poli »

ma dobru je blu kaj, mal kratku ali ipak, skala dobra, smer lepa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:





poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
Odgovori