Mala Mojstrovka

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Mala Mojstrovka

Odgovor Napisal/-a bosti »

Danes sva z Janžo splezala Kaminsko smer v Mojstrovki :D Najbolj naju je navdušil izjemno plezljiv izstopni kamin 8) :D , največ težav pa sva imela v ozkem zlizanem dimniku, v katerem pride prav plazilsko znaje, če se ga slučajno spomniš iz kakšnega od prejšnjih življenj :?
Skratka bil je dober plezalni dan :D 8)
Carpe diem!
Uporabniški avatar
marko
Član
Prispevkov: 483
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a marko »

Bravo naši :D :D je drugače smer zelo krušljiva :?:
Mare, zvani Đon Rambo
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Odgovor Napisal/-a bosti »

Smer krušljiva ni. Ker pa se večino časa giblješ po zaprtem terenu (kamini, grape, žlebovi), na trenutke doživljaš pravo kanonado kamenja :? Prožijo ga predvsem planinci, na izstopu iz Hanzove, pa tudi iz Severnega razu je priletelo nekaj komadov.

Če se že podaš v smer, naj ti bo moto rana ura zlata ura :D 8) :wink:
Carpe diem!
primozU
Član
Prispevkov: 121
Pridružen: 22 Okt 2010, 07:56

Re: Mala Mojstrovka

Odgovor Napisal/-a primozU »

Ker je bila vročina neznosna, se nama je s Primožem (AO Matica) zdela v kamine skrita smer v severni steni MM ravno pravšnja odločitev, pa še vstajati ni bilo treba ob nenormalnih urah. Zaradi slednjega je bil dostop vroč, v steni pa vseeno prijetno hladno, iz brezna v izstopnem kaminu je vel že kar premrzel vetrič. Gužve pa nikjer več nobene: iz Hanzove je večina prožilcev kamenja očitno že izstopila, saj omembe vrednih kanonad ni bilo, vsaj natančnih ne :?, plezalci v Severnem razu pa kot da jih ni.
Kamini so bili pretežno suhi, plazilsko znanje dobrodošlo; gvozdenje je najbolj sigurna oblika napredovanja, izzove pa kar nekaj zvočnih efektov, tako artikuliranih na P, kot neartikuliranih na vse temne samoglasnike, ki se proizvajajo globoko v goltancu, torej v njega kaminskem delu.
Najlepši del je pa res izstopni kamin, sploh če se ne pustiš zavesti tistemu klinu, ki je zabit nekje globoko v notranjosti (kaj mislite, da sem jaz naredil :clap: ) Časovnica pak ončno enkrat v dostojnih mejah. JUHEJ!
Aja, pa vmes sva večkrat slišala Petro, da "pleza", od Edvina pa začuda nobenega glasu. Očitno je bila Petra pridna:)
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Mala Mojstrovka

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Včeraj sva se šla z Niko malo nadihat svežega zraka nad Vršič.

Ko sva parkirala in vidla kaj od opreme je prišlo z nama do gor, sva se napotila na Vratca.

Spust z vrha je bil dokaj trd in zvožen, 100 m nad Vratci je treba snet smučeče pripomočke in pol gasa naprej. Nižje je precej boljše.
V glavnem boljše kot ostat doma, ni pa za prehvalit smučarijo.

Vse tri glavne grape so veselo lezene!
Odgovori