Bele vode

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Bele vode

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Tokrat (v soboto) smo šli v Bele vode smučat. Pogled na okoliško skalovje je kar precej drugačen kot sem ga vajen. Koča Bruner je samo en kup snega. Sam kraj ponuja kar nekaj smučarskih ciljev. Od takih, ki so obrnjeni precej proti soncu do takih na katere sonce v zimskem času ne posije. Tudi razmere so temu primerne od trdega snega, tanke skorje, debelejše skorje, južnega snega do gnilca. Sicer pa lepooooo :P :P :D :D :D
LP,
Robi Hočevar
JanaB
Tečajnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Okt 2008, 15:39

Odgovor Napisal/-a JanaB »

Robi kje so slikice?
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Bodo ko bo čas :D
LP,
Robi Hočevar
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

LP,
Robi Hočevar
Mathieu
Član
Prispevkov: 127
Pridružen: 29 Okt 2007, 23:01

Odgovor Napisal/-a Mathieu »

Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Bele vode

Odgovor Napisal/-a Jasa »

V petek sem imel zadnji izpit, zato je blo treba it za vikend malo spraznit glavo v hribe. S Klemnom iz AO Radovljice sva šla v soboto zaradi manj stabilne napovedi frikat v Trento. Pred dežjem nam je uspelo zlest skoraj vse smeri ki so v našem dosegu.
Pozno popoldan ob Rabeljskem jezeru so šle plohe že mimo, tako da sva pred temo pristopila do bivaka Gorica. Po ogledu skic in opisov sva se odlocla da drugi dan poizkusiva zlest mogocen Severni raz Visoke Bele Špice.
Zjutraj nama je vstopna rampa ocenjena z II dala precej vetra. Vecina II in tudi kakšna III, so imele precej zacinjene detajle. Smer je res lepa in precej atraktivna. Nekaj štantov je navrtanih, drugace pa je v semeri precej klinov (zdaj še en vec;).
Ko sva zlezla 3 raztežaj je v smer zacelo vstpat še nekaj slovenskih navez, tako da je bila smer ta dan kar oblegana.
Sestop je speljan po Normalnem pristopu (II). Ce bi bila res II, verjetno ne bi imela urejenih 5 abzajlov, ki smo se jih brez pomisleka o sestopanju poslužili.

Zanimivi kraji, v kater se bom sigurno še kaj vrnil.

Še par slik:
https://picasaweb.google.com/jasa.saraz ... directlink
Uporabniški avatar
jirzi
Broj 1
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Feb 2004, 20:36
Kontakt:

Re: Bele vode

Odgovor Napisal/-a jirzi »

Čestitam vama za lepo smer.
Moram pa malo pokomentirati.
Vsi štanti so navrtani (2x rinka), le prilagoditi se je treba raztežajem, ki so ponekod kar dolgi. Priporočljiv je 60m cviling.
Sestop je res samo II (osebno preizkušeno), čeprav od zgoraj zgleda huje. Z cvilingom narediš vsega dva abzajla, pa si v podnu. Tudi z enojno vrvjo (60m) ni treba več kot trikrat abzaljati, le spustiti se je treba celo dolžino vrvi.
“Ne predaj se nikad. Osim, kad moraš.” (© Grunf)
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Bele vode

Odgovor Napisal/-a Jasa »

Plezala sva po skici iz vodnička. 2. štanta proti koncu rampe in še enega drugega smo sami komplet nabili. eden je bil na klinih, eden se mi zdi da na gurtni. na vrhu in eden pod vrhom pa ni blo nič (se lahko združi). Ostalih 6 al 7 pa jih je res navrtanih (na dveh je bil 1 sveder, en klin). Mi smo se poskušali držat štantov s skice in po klinih sodeč smo se smeri dobro držali. Res pa bi se mogoče 2X al 3X dalo povlečt do naslednjega, samo zelo na knap.
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Bele vode

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Ima Jirži prav. Razen če je kdo svedre ven pošravfal. Ampak to vama pripada :twisted: . Z nekaj več izkušenj bosta pa najdla tudi kline, svedre in štante :wink:
LP,
Robi Hočevar
Odgovori