Logarska

Razmere in stanje v gorah, sem bil, sem zlezel, sem presmučal, sem predeskal, sem presankal, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Logarska

Odgovor Napisal/-a RobiH »

V soboto smo v Logarski plezali slapove. Razmere so odlične, v slapovih, ki jih zmorem pa je bila kar gužva. Zlezli smo Levi Ivovec in slap pod tunelom (tu smo naredili malo obvoza).
LP,
Robi Hočevar
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Re: Logarska

Odgovor Napisal/-a bosti »

Danes sem šel v izvidnco za razmerami. Iz Logarske sem šel na Okrešelj, po Dopoldanski grapi v Mrzli gori, na Savinjsko in Jezersko sedlo ter na Ledinski vrh.
V Logarski dolini snega ni, prav tako ni slapov (mogoče Nirvana :[-I: ), v Mrzli gori so grape bolj kopne v Dopoldanski bi si v spodnjem delu želel snega več, zgoraj pa manj, ali pa vsaj predelanega.
Na južnih pobočjih do 1700m podlaga dobro drži, nad 1800m pa se skorja predira, vrhnje plasti snega še niso povsem sprijete z osnovo, možni so nastanki kložastih plazov, ta vlki so že šli dol. Videl sem nekaj napok, ki pa so vse bile manjše (do par metrov).
Na severnih pobočjih sneg ni predelan, ob zadnjem sneženju je zapadlo cca. 20-30cm snega.

Skratka razmere so dobre za smukarje,pa še to le tiste ki sproti brusijo robnike :wink: in za kopne zimske ponovitve. :deda:

Kdaj gremo spet orodjarit? :thumbup: :crazy:
Carpe diem!
Uporabniški avatar
marko
Član
Prispevkov: 483
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:34
Kraj: Ljubljana

Re: Logarska

Odgovor Napisal/-a marko »

Bravo Lisac :mrgreen: izčrpno poročilo :clap: :clap: :wink:
Mare, zvani Đon Rambo
Uporabniški avatar
rokenrol
ferajn majster
Prispevkov: 118
Pridružen: 14 Okt 2011, 17:29
Kraj: Ljubljana

Re: Logarska

Odgovor Napisal/-a rokenrol »

Danes sva si z Boštem v Logarski dolini malo ogledala ledne razmere in ob enem sprobala slap Sušica in Palenk.

Ostali slapovi v okolici so bolj bogi, ne narejeni do konca (tako sva videla in so tudi potrdili ostali ledoiskalci). :iwantit:

Palenk je sicer narejen a bolj bog z ledom, takisto Sušica.

Med klepetanjem z ostalimi plezalci sem zasledil, da naj bi naslednji vikend AO PD Grmada Celje imeli učno turo Ledna plezalna tehnika na slapu Palenk. Te informacije so sicer nepreverjene, tako kot 90% info na naših poročilih (iz neuradnega a zanesljivega vira).

Toliko v vednosti.

LP

Rok
Može, al nije ugodno...
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Re: Logarska

Odgovor Napisal/-a bosti »

V nedeljo smo si dve navezi Gres in Septoleta, ter Redarka in SlaTki za izhodišče izbrali Logarsko. Gresova naveza je plezala Igličevo v Mali Rinki, ki je baje še zmerom fajn (več bota sama povedla). Redarska naveza pa je plezala Ogrin-Omersa v Ojstrici. Smer sva plezala večinoma cug-cug. Smer ponudi z dobro skalo in nekaj lepimi prehodi kot tudi poslastico za jamarje nekje na sredini. Najbolj fenomenalne so prečke v desno, ki kar presenetijo z zračnostjo sploh glede na oceno. Klini v smeri so povečini že precej v letih, tako da prav pridejo metulji (ki jih tu ne opazujemo :wink: ). Kljub ne ravno veliki relativni višini, pa se nabere precej dolžinskih metrov in tako tudi čas hitro mine. Fajn je blo zopet plezat v severnem ostenju Ojstrice, kot pa je že ugotovil Roberto, tudi po mojem okusu smer ne spada med najlepše. Že v sami steni sta mi bili Desna in Zmaj precej lepši. Bi pa pohvalil Redarko za suvereno in pogumno plezanje . Kr tk naprej, le kruha* opusti.

* Izvesti kruha = izprazniti celotno vsebino ruzaka (ponavadi na parkirišču pred odhodom na turo). Dejanje je dobilo ime po vsem znanem članu ferajna. :D

Sva bila pa me drugim tudi priča borbi plezalcev v Nejčevi smeri, kjer sta opravila menda 3.ponovitev. Vsaka čast. :)
Carpe diem!
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: Logarska

Odgovor Napisal/-a poli »

ja kruh postaja popularen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:







poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
domen
Tečajnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 03 Nov 2010, 22:56

Re: Logarska

Odgovor Napisal/-a domen »

kaj, je preverla da nima kšne skale not? :)
Odgovori