Zimski cevlji

Prodam, kupim, šenkam, podarim, ...

Moderatorji: poli, RobiH, stevo

Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Zimski cevlji

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Zivjo,

letos imam namen kupiti svoje prve zimske cevlje. Mislil sem pocakati do zimskih razprodaj v Igluju in kupiti kaksen model od Sportive (mogoce Karakorum ali Nepal Extreme). Kaj mislite o teh cevljih oziroma mi lahko kaksen model se posebej priporocite?

Hvala in lep pozdrav,
Miha
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Osnova je to, da gredo gor avtomatske dereze. Potem seveda ti morajo biti udobni (še posebno okoli gležnjev...), tako, da v njih nosiš tudi toplejše (t.j. debelejše) nogavice. Glede materiala naj bo nepremočljiv, kar večina čevljev, ki so narene tako, da imajo avtomatske dereze, ponavadi so. Vendar pazi, navaden Nepal Extreme ni goretex, le model GTX je tak (torej nepremočljiv). Torej, če greš za en dan v mlačco plezat je ok, če boš dlje rovaril po snegu se ti čevlji hitreje premočijo. Poleg tega mora biti čevelj s trdim podplatom (kar oba navedena sta), pri mehkem podlatu boš izpel derezo, ponavadi ob najbolj nepravem trenutku.
Nekateri so pristaši plastičnih čevljev, so manj udobni, vendar precej kasneje premočijo. Jaz z njimi nimam izkušenj.

lp
S. 8)
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Usnje je zakon :lol: :lol: . Meni še ni premočil in kar dobro diha. Plastika NIČ ne diha in noga se začne hitro znojiti zaradi česar so nogavice hitro mokre in kmalu še čevelj. Jaz imam usnjene a ne preveč udobne :( . Naslednjič si bom moral omisliti kak drug model :roll: :oops: .
LP,
Robi Hočevar
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Kateri model pa imata vidva?
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Če si študent (pa ni nujno da smo sam študenti bolj na suhem z ojroti), je dobra varjanta tudi rabljen čevelj, če ti je le prav in ni preveč pošvedran. Jaz sem na ta način pridobil Millet rock&ice gtx od znanega ferajnovca in mi odlično služijo. Je pa tako, kolikor ljudi, toliko "nogi" in ni vsak čevelj za vsako nožico. Na žalost enih in srečo drugih :lol:

LP
Nina
Pripravnik
Prispevkov: 63
Pridružen: 21 Okt 2008, 13:44

Odgovor Napisal/-a Nina »

Živjo,

nisem sicer dobra poznavalka obutve, sem pa lani kupila nove zimske čevlje, s katerimi sem zelo zadovoljna (Garmont Mt. Guide GTX). Pri nakupu me je vodilo:

1) Namembnost čevlja - vprašaš se, kaj vse bi rad s temi čevlji počel. Če je bolj verjetno, da boš pozimi zgolj hodil v hribe, ne pa tudi ledno plezal in osvajal ledeniških vrhov, je mogoče čevelj za polavtomatske dereze čisto dovolj, je za malenkost fleksibilnejši in manj trd kot tisti za avtomatske, kar posledično pomeni malo manj boleče noge, hkrati je ponavadi malo manj topel in ga lahko obuješ tudi za kakšno letno turo v visokogorje.

2) Kako se tvoja noga počuti v čevlju. Jaz sem skoraj dve uri izbirala med enim La Sportivinim modelom in Garmontom, hodila gor in dol po tisti leseni deski in marširala po trgovini. Rezultat - izbrani čevlji me niso niti enkrat ožulili in mi jih posledično ni bilo treba prodati komu na ferajnu. 8)

3) Nenazadnje, na razprodajah mogoče ne bo več modela, ki si si ga zamislil, ali pa ne bo tvoje številke, zato malo fleksibilnosti pri izbiri ne škodi.

4) Ne pozabi s sabo vzeti nogavic, ki jih nameravaš kombinirati s čevlji.

Upam, da boš z nakupom vsaj tako zadovoljen kot sem jaz. :D
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Kaksno pa je vase mnenje o Alpininih cevljih. Konkretno
http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_0 ... g/?v=teton

LP,
Miha
BeJons
Član
Prispevkov: 301
Pridružen: 06 Feb 2004, 17:28
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BeJons »

Ojla Nepal ex je sigurno dober čevelj. Sašo je marskaj povedal Nina pa kako se ga kopuje. Osebno sem z nepal ex zelo zadovoljen. Naj večja razlika med plastiko in usnjem pa je, v dolgih več dnevnih turah. Usnje se počasneje suši, kot sintetični vložek, ki ga vzameš v spalko in se tam bistverno bolj posuši. Usnjen je bolj udoben kot plastika. Ne kupuj pa usnjenega čevlja z gore membrano. Ker le-ta samo zavira dihanje na namazanem čevlju in se potem noga bolj poti. To je špa moje mnenje. Nikoli ne bi imel čevlja z membrano :wink:
Dobro kupi pa še kaj vprašaj...čevelj je zelo pomemben!!!!
Ajd!! :P
samdaleddržiinjeskalakompaktnabošt
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Vsem najlepsa hvala za pomoc. Favoriti so doloceni, sledi drugi krog probavanja v ozjem izboru:)

LP,
Miha
didi
Član
Prispevkov: 133
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:27

Odgovor Napisal/-a didi »

Pozdrav

mičkan brskam po netu in iščem gorniški čevel, ki ne bi bil iz usnja, kar takoj zmanša izbiro. Na Iglujevi strani sem našla od LA Sportiva Trango S Evo Gtx (http://www.iglusport.si/katalog/obutev/ ... evlji.html), zanimame, če ima kdo kake izkušne z njimi oz kakšne se vam zdijo. Al pa, če kdo pozna kakšen drug model, ki seveda ne bi bil iz usnja in primeren za zimo.

Hvala...
Uporabniški avatar
Staska
Tečajnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:12

Odgovor Napisal/-a Staska »

Nekaj časa je imel Iglu ful znižane tele: Klik!klik!. Drugače ma pa Millet kar nekaj modelov še, ki niso usnjeni.

Lp, Matevž
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Priporočam, da si nabaviš čevlje za avtomatske dereze. V Iglujevem katalogo sem zasledil Scarpa Jorasses GTX. Ampak ne garantiram da je res brez koščka usnja.
Ali pa mogoče http://www.millet.fr/catalogue/radikal- ... ath=1_5_23
ali pa http://www.lasportiva.com/catalogue/cat ... anguage=EN
LP,
Robi Hočevar
Uporabniški avatar
aljazek
Član
Prispevkov: 166
Pridružen: 15 Okt 2009, 18:29
Kraj: Ljubljana (90.0%) & Polzela (10.0%)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a aljazek »

4. januarja je razprodaja v Igluju, ker pa potrebujem že prej nekaj "zasilnih izhodov", če ne bi dobil pravih čevljev, me zanima kakšne izkušnje kaj imajo ljudje z alpino(alpina teton)?

Slišal sem tudi, da so baje zelo ozki ti, sam pa imam široko nogo in me zanimajo še alternative do 250€. Prosim za pomoč
http://www.aljazek.deviantart.com
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Odgovor Napisal/-a lgolob »

Hoj, jaz imam ta alpinin model.
Če je bolj mraz, pa čakaš na kakšnem štantu je mene že zanohtalo.
Če boš delal bolj pristope in jih boš dobil za dober denar so ok - za resen alpinizem jih pa ne priporočam.

Luka
Odgovori