Novi zdravstveni zakon

Splošne teme in klepetalnica članov AO Železničar

Moderatorji: jirzi, poli, RobiH, stevo

Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a Saso »

'Doplačila pri športnih poškodbah

Za zdravljenje po poškodbah, pridobljenih na športnih tekmovanjih, pri planinarjenju, športnem plezanju, gorskem kolesarstvu, rolkanju, deskanju, drsanju, kotalkanju, smučanju, v letalstvu, pri motornih in avtomobilskih tekmovanjih, potapljaštvu in jamarstvu, bo po osnutku zakona treba 60 odstotkov plačati iz svojega žepa.
'

Upam, da bo PZS lahko dvignila kaj glasu in jo bo kdo poslušal. Še huje, na rehabilitaciji sem videl, da večina poškodb kolenskih vezi izvira iz smučanja, kar pomeni, da bodo sedaj ti večino stroškov, vključno z rehabilitacijo morali nositi sami, enako pri poškodbah ostalih šporotov. Še dobro, da sem se sam poškodoval na košarki, ki ni nevaren šport.

Kako pa ukvarjanje s športom vpliva na zmanjšanje stroškov zdravstvene blaganje, ne zanima nikogar. Morda zaradi tega postanemo še svetovni prvaki v šahu in boksu, baje je kar nevaren, nekaj sem videl na tv, ampak ga ni med nevarnimi športi. :evil: :evil:

S. 8)
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a poli »

alpinizma ni med temi športi, sam ne okol govort :mrgreen: :mrgreen:

ej kje je smajli s šmajserjem? :sick: :sick: :sick: :sick:







poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
mitja.praprotnik
Član
Prispevkov: 153
Pridružen: 25 Jan 2009, 10:36

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a mitja.praprotnik »

ha ha ha, lahko bi zraven dali še lovce, če te slučajno kdo obstreli ... pa mogoče balinanje, ker ko se ga nažgejo si mečejo kugle v glavo ... ej Poli .... a si mel ti prste kaj zraven
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a poli »

nisem :[-X: :[-X:

še zmeri pogrešam smajlija s šmajserjem :thumbdown: :thumbdown: :lolno: :lolno: :lolno: :crazy: :crazy: :cry: :cry: :cry: :oops: :oops:





poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Take zakone lahko postavljajo tisti, ki hodijo k Barsosu in jim je malo mar za socialno državo z zdravimi in srečnimi državljani. Evo ga - :firegun:
LP,
Robi Hočevar
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a poli »

:firegun: :firegun: :firegun: :firegun: hahaha, našel, se moram naučiti brati ali pa nabavit nova očala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zdaj pa nazaj k temi. nekaj na vodi mi pravi, da prej ali slej bodo to določilo spravili skozi, šport in zdravo življenje bo drago, vsi tisti, ki imajo previsok holesterol ker so debeli in nič ne gibajo, pa vsi tisti ki pušijo čike še takrat ko so na Onkološkem, pa vsi alkoholiki bodo pa furali 100% nadomestilo :clap: :clap: :clap: :clap: :[-I: :[-I: :[-I: :[-I:

edina rešitev ki jo vidim je v delu stavka Za zdravljenje po poškodbah, pridobljenih na športnih tekmovanjih, - da tukaj mislijo samo na tekme, v nadaljevanju pa naštevajo katere tekme so to. in ker v alpinizmu ne tekmujemo, smo rešeni. čeprav sanja svinja kukuruz :[-Y: :[-Y: :[-Y: :[-Y: :firegun: :firegun: :threat: :threat: :firegun: :firegun:





poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a Fazo »

poli napisal/-a: edina rešitev ki jo vidim je v delu stavka Za zdravljenje po poškodbah, pridobljenih na športnih tekmovanjih, - da tukaj mislijo samo na tekme, v nadaljevanju pa naštevajo katere tekme so to. in ker v alpinizmu ne tekmujemo, smo rešeni. čeprav sanja svinja kukuruz :[-Y: :[-Y: :[-Y: :[-Y: :firegun: :firegun: :threat: :threat: :firegun: :firegun:

poli :wink:
Že res, samo jim boš težko pokazal tudi tekmovanje v planinarjenju... :shifty: :think: :wtf:

Offtopic: sem pa našel zanimivo "tekmovanje" vodenja ovc: Klik!Klik! :clap: :mrgreen: :dup: :glasses:

Lp, Matevž
Are you suggesting that coconuts migrate?
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Še članek iz dela: Klik! Klik!
Are you suggesting that coconuts migrate?
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a Saso »

poli napisal/-a:nekaj na vodi mi pravi, da prej ali slej bodo to določilo spravili skozi, šport in zdravo življenje bo drago, vsi tisti, ki imajo previsok holesterol ker so debeli in nič ne gibajo, pa vsi tisti ki pušijo čike še takrat ko so na Onkološkem, pa vsi alkoholiki bodo pa furali 100% nadomestilo

poli :wink:
To se mi zdi bistveno v celi zgodbi. Stroški, ki zdravstveni blagajni ob občasnih poškodbah in nadomestilih zaradi bolniške nastajajo, so bistveno nižji kot poležancev in ostalih omenjenih. Mislim, da je treba dvigniti glas racionalnosti proti glasu požresnosti. Žal se je začelo pred nekaj leti, ko v dohodnino ni bilo mogoče več dajati olajšave za nakup športne opreme - ker je preprosto preveč Slovencev sportašev in ko ukrep ni več stimulativen in stane, ga je bolje ukiniti. :[-I: :[-I: Mi pa le :[-D: :[-D:

S. 8)
mitja.praprotnik
Član
Prispevkov: 153
Pridružen: 25 Jan 2009, 10:36

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a mitja.praprotnik »

oj,

pol bo Majdičeva ful plačala zdej, k ne zna dobr zavijat in je v grabn padla, pa še zdravljenje v Kanadi, uau to bo pa drago ....

lp, mitja
mitja.praprotnik
Član
Prispevkov: 153
Pridružen: 25 Jan 2009, 10:36

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a mitja.praprotnik »

evo,

jaz mislim in sem takega mnenja, pa naj administrator to pobriše, če se mu zdi žaljivo, da sedanjo vlado vodi skupina 100% šalabajzerjev, ki gledajo samo na lasten interes in interes skupinice podrepnikov, med temi je tudi nekaj vplivnih dohtarjev, za narod pa se jim gladko jebe .. ti bodo že plačali .. najbolje bi bilo odpreti tiste jame v kočevskem rogu in vse te zajedavce ....

še najbolje pa bi se bilo odseliti iz te banana republike kam drugam, kjer na svoje državljane gledajo malo bolje kot pri nas, in ne samo kot na rajo, ki jo je treba do konca izmolsti ...

lp, mitja
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a Saso »

mitja.praprotnik napisal/-a:oj,

pol bo Majdičeva ful plačala zdej, k ne zna dobr zavijat in je v grabn padla, pa še zdravljenje v Kanadi, uau to bo pa drago ....

lp, mitja
Točno tako. Ker gre za tekmovanje, si bo Petra morala 60% plačati vse sama. Mislim, da tukaj glede na njene dohodke pretiranih solza ni potrebno točiti, za navadne smrtnike pa bo precej drago. 14 dni rehabilitacije v toplicah stane okoli 1500 euro, kar ni pretiran strošek, vendar kriti 60%, ni malo. Operacija kolenskih vezi še nekajkrat toliko. Torej, če boš želel normalno šporatit naprej bo treba odšteti nekaj 1000 ojrov za tovrstno operacijo in žal si bodo šport lahko privoščili le bolj premožni. Socialna država my ass. :evil: :evil:

S. 8)
Uporabniški avatar
Jasa
Član
Prispevkov: 163
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:55

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a Jasa »

treba se lotit in jim kšno pismo poslat gor...če se mi tle lementamo sami med sabo ne bo nič koristlo.

pol pa naj davke znižajo če misli zdravstvo ratat profitna dejavnost.

to že diši po temu da te porinejo po stopnicah in pol počakajo spodaj z računom za zdravljenje. samo najprej bi blo treba samo državo dobro pozdravit.... čeprou gnile zobe se po navadi bol puli kot pa zdravi:)

če je traba lahko ratamo uradno zasvojenci z adrenalinom in jim to prestavimo kot bolezen od katere se mislimo odvajati celo življenje. če imajo že očitno namen za take stvari namenjat sredstva. pa naj nam namesto recnij predpisujejo prevoz na ture in kšn sendvič da ne shujšamo.

si nism mogu kaj, sm mogu spravit vn, pa brez zamere

Lp
BeJons
Član
Prispevkov: 301
Pridružen: 06 Feb 2004, 17:28
Kraj: Ljubljana

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a BeJons »

:[-A: :[-A: :[-A: Pa kva se bunite???!!!! A vam ni jasn, da se nas preveč pobije med športnimi aktivnostmi???? :[-P: :[-P: :[-P: Ljudi zaslepljene od gibanja in dihanja na prostem je treba obvarovat!!! Hvala gospodu ministru, ki skrbi zame in me omejuje ker sem samomorilski. Odprite oči zaslepljena,adrenalinska banda!!! Pejte na kavč, pržgite TV, odprite pir dva, tri,..., jejte čips, sladkajte se s tortico..... :[-Y: :[-Y: :[-Y: :[-Y: pol pša na bolniško ko nas zvije v kolku :wtf: :wtf: :wtf:
Katero državo si imel v mislih Mitja??? Bova soseda!!!!! In bova skup na prčke hodila :clap: :clap: :clap: :clap:
Če piše kdo kako pismo lahko računa na moj podpis :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Pa na zdravje...sej ne more škodvat... :drinks: :drinks: :drinks: :iwantit: :iwantit:
samdaleddržiinjeskalakompaktnabošt
Uporabniški avatar
Zala
Pripravnik
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Nov 2009, 19:53

Re: Novi zdravstveni zakon

Odgovor Napisal/-a Zala »

Joj kaj sm se razpi.. ko sem prebrala spodaj okvirni predlog :angry2: :angry2: :angry2: :firegun: :firegun: :firegun: :firegun:
pa razpisala sem se - tko vse lepo po točkah - pa mi je očitno seja potekla in je šlo vse v... :dash2: :dash2: :dash2:

pa mogoče boljš, da je tko - morala bi met bolj inkognito uporabniško ime

dihaj sej bo..
Odgovori