Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Splošne teme in klepetalnica članov AO Železničar

Moderatorji: jirzi, poli, RobiH, stevo

mitja.praprotnik
Član
Prispevkov: 153
Pridružen: 25 Jan 2009, 10:36

Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a mitja.praprotnik »

Živijo,

Boštjan je že nekaj omenjal, da je zadevo treba ponoviti ... predlagam, da se zmenimo za prvi vikend v Marcu, 6 in 7 Marec. Destinacija naj bi bila Kolm ali pa tudi kaj drugega, mogoče Gastainer dolina, takoj za tunelom v Mallnitzu, ali pa tudi kaj tretjega, če ima kdo kako dobro idejo .. seveda mora obstajat savna, jacuzzi, prijazen oskrbnik, ... .

LP !

Mitja
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Oj!
Jaz sem za ponovitev ledne tehnike. Samo bi bilo fino, če bi bilo kje bližje pa z malo nižjimi stroški :[-J: ...nekaj je že Boštjan omenjal, da nas bo v Mlačco pelu in nakazal vse :eh: . Zdej morjo/te pa sam šefi povedat če so za in a se sami zmenmo za termin al bojo oni ultimativno povedal kako in kaj. :[-F:

Lp, matevž
Are you suggesting that coconuts migrate?
Uporabniški avatar
tjasa
Pripravnik
Prispevkov: 75
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:50

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a tjasa »

Da bi le bilo še kej ledu v Mlačci... glede na napovedi ne kaže ravno najbolje?!?
BeJons
Član
Prispevkov: 301
Pridružen: 06 Feb 2004, 17:28
Kraj: Ljubljana

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a BeJons »

Hmm :[-H: ... ponovitev ledne tehnike...pišuka :[-J: zna bit mal težje. Plezat v Mlačco pa laže... :thumbup: .
Pri nas je po moje s slapovi takole....z višjo nmv je hladneje...Vršič, Tamar...ne vem kako je na Trentarski strani??? Ta vikend je neka ideja (boste izvedli). V soboto še občni zbor. Nedelja pa dan po pijanki. Mogoče bi bila opcija Mlačce...ker je treba, po moje pohtet. Razen, če ne bomo preveč zmatrani od sobote :drinks: :hippie:
Smo na vezi
samdaleddržiinjeskalakompaktnabošt
Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a juref »

Kolm Saigurn je mogoce res malo drag, a ko si tam, vidis zakaj - je vredno svojega denarja.

Za Mlačco pa res dvomim, da bo letos se kaj ledu :(
Uporabniški avatar
Zala
Pripravnik
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Nov 2009, 19:53

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a Zala »

Jst sm tut za, samo moje zahteve so bolj skromne: led in savna :D
BeJons
Član
Prispevkov: 301
Pridružen: 06 Feb 2004, 17:28
Kraj: Ljubljana

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a BeJons »

Hehehehe Zala. V tvoji skromnosti je že vse vračunano, razen savne...pa še ta je ....5ojrou :[-J: :[-J: :[-J:
samdaleddržiinjeskalakompaktnabošt
Uporabniški avatar
aljazek
Član
Prispevkov: 166
Pridružen: 15 Okt 2009, 18:29
Kraj: Ljubljana (90.0%) & Polzela (10.0%)
Kontakt:

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a aljazek »

Saj verjamem, da je savna, jakuzzi in ledno plezanje res super, ampak mislim da se ledne tehnike lahko naučimo tudi za manj kot 200€ na osebo. Vsaj povdarek je na tem, da se VSI(ne glede na finančno stanje) naučimo pravilne tehnike, razvajamo se lahko tudi pozneje. No, mogoče pa je takšno le moje mnenje, ker si ne morm privoščit 3 dni savnanja in plezanja v avstriji.
http://www.aljazek.deviantart.com
Uporabniški avatar
Zala
Pripravnik
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Nov 2009, 19:53

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a Zala »

Sej jst tut zato nisem šla, ker sem naredila računico in ugotovila, da je februar preblizu novega leta in da ne bo šlo skoz - v jok pa na drevo :iwantit: :iwantit:

Se strinjam, da ni nujno, da gre za tridnevno turo v Avstriji - lahka je kaka lokacija dosti v bližini, da se lahka pride tut za en dan (sej tut čez mejo si hitr) - nazaj grede se pa zapelje v kake terme v savno :clap: :clap: (po želji)

A je kak slap kje tko v bližini? :twisted:

Bošti men se zvečer po teh zimskih aktivnostih tako sanja o savnah... pa sej je fajn tut na zakurjeni pečki 8)

Aja PS: men se drugač zdi, da je ko začneš večji strošek oprema kot pa same aktivnosti
Kaj pa ostali mislte?
didi
Član
Prispevkov: 133
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:27

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a didi »

jutro klapa... :yawn: :yawn: :yawn:

jst sm za kolm-saigurn zagonla max 100eur (prevoz, prenočišče, hrano sva s Katjo mele sabo, ampak tut tko sicer pride pocen, 4krat :drinks: , sanke za nazaj grede)..mislim, da savna niti ni tok pomembna, sam hej, če je že tu zakaj pa ne... :lol: :lol:
Zame je bla to ena taka lepa izkušnja, se pa strinjam z Aljažem, da bi bilo "fer", da dobijo tudi ostali priložnost se naučiti ledne plezalne tehnike...Sj, če vm je Bošti oblubu, vas/nas bo tut pelou.

Mitja, jst bi šla plezat, sam kako bližjo (beri: cenej) vrjanto :lol:

PA še neki, sicer nisem bla v Mlačci, sam se mi zdi butast plačvt 10 eur za "umetn slap", če imamo inštruktorje in lahko oni napeljejo smer...raj vidm, da nas peljejo vn. to je tko kot da bi na lep sončni dan hotl na umetno steno namesto v skalo...

ps: prou pogrešam naše ture-plezanje in druženje...

:[-W:
For Animal Rights!
mitja.praprotnik
Član
Prispevkov: 153
Pridružen: 25 Jan 2009, 10:36

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a mitja.praprotnik »

Oj,

Trenutno je s slapovi bolj tako, tako, v Logarski je vse podrto, Lucifer sicer še stoji, dokler se ga kdo ne dotakne ... v Trenti in Koritinici je po moje počasi že konec .. Mlačca bo še kak teden, dva, če se bo nadaljevalo tako toplo vreme in bo treba iti precej visoko in še to iskati slapove, ki niso vodnati ... . Pod Vršičem ne vem, pa tudi če je, se tam okoli sukati, glede na količine novega snega v zadnjih dneh, ni najbolj pametno ... . Tako, da je še najbolj sigurna in najbližja opcija Kolm ali pa mogoče Maltatal.

LP !

Mitja
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Ledno turo smo prestavili v Avstrijo predvsem zaradi ledu, ki je tam bil v Sloveniji pa ne. Takrat, ko smo se odločali tudi Mlačca še ni delovala. Tudi sedaj je skoraj edina možnost še Mlačca. Z ostalimi slapovi je pri nas konec. V Luciferju pa tečaja ne bomo delali. Lahko tečaj naredimo v Malti ampak to je spet Avstrija :twisted:
Sem pa slišal, da nek hrvaški znanstvenik napoveduje ledeno dobo do meje Slovenija-Hrvaška :D :D
Najbolje da se zmenimo za eno popoldansko-večerno turo v Mlačco, dokler še je in se tam naredi predavanje za ostale.
V Kolm pa bi jaz šel za podaljšan vikend smučat :[-P: :[-P:
LP,
Robi Hočevar
Uporabniški avatar
Zala
Pripravnik
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Nov 2009, 19:53

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a Zala »

Men se zdi kar prav, da se je šlo pri skupni turi na ziher, že tko je vreme vprašanje.

A Kolm in Malta sta predaleč za enodnevno (čist za občutek za drugič)? Sej za v hribe se tut vstane ob 4..

Sem tudi za Mlačco :[-A:


Pač pomlad prihaja :hippie: a je že kdo kako trobentico najdu? :D
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Včeraj smo se imeli včeraj v Mlačci prav fletno (dans bolj težko pišem :clap: ), tako da še stoji. Drugače pa je, meni/nama tudi zaškrtalo s financami. Nimava še takih plač da bi si lahko privoščla tok v tako kratkem obdobju. Že tako raje ne začnem preračunavat, kolk je šlo v samo opremo, ker me na rit vrže. Potem so pa še vse obveznosti normalnih smrtnikov za plačevat (beri: krediti za to in ono, RTV prispevek (f***ers!!! :firegun: ),...). Zgleda res, da tale oprema stane več kot same aktivnosti, ki so razen bencina, piva in sendviča za tovariša praktično brezplačne (ok, boh ne daj, da se kdo po novem zakonu poškoduje :wtf: :crazy: ). Upam, da čim dlje traja (oprema namreč).
Robijev predlog se mi zdi ok, lahko pa tut kakšna celodnevna avstirja (pač bomo malo bolj zgodaj vstali in šli pozno spat). Težje je z večdnevnimi turami, kjer pride v strošek še bivanje, hrana, pivo (ok, neki tega tut na enodnevni pride, but you know what I mean).

Lp, Matevž
Are you suggesting that coconuts migrate?
Uporabniški avatar
aljazek
Član
Prispevkov: 166
Pridružen: 15 Okt 2009, 18:29
Kraj: Ljubljana (90.0%) & Polzela (10.0%)
Kontakt:

Re: Predlog za skupno turo - Kolm Saigurin

Odgovor Napisal/-a aljazek »

Ma ja, res bi bilo super enodnevno različico izpeljati, vsaj toliko da se vsi naučimo.

didi: jaz sem bil včeraj prvič v mlačci in mi je bilo prav super. dobil sem že malo občutka za led, dereze in cepin, s Fazotom sva tudi že kar navpično plezala, pa tudi ne opazi se, da je umetno narejen. :)
http://www.aljazek.deviantart.com
Odgovori