Spalne podloge

Splošne teme in klepetalnica članov AO Železničar

Moderatorji: jirzi, poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Spalne podloge

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Ojla!
Rabil bi kakšen nasvet za izbiro spalne podloge. Nekaj takega na čemer lahko kakšen teden ali 2 spiš čim bolj udobno. Koliko bi bila min. debelina samonapihljive blazine, kakšna je razlika med spanjem na samonapihljivi in napihljivi ter kako se vse skupaj primerja z armafleksom.

Že v naprej hvala za odgovore.

Lp, Matevž
Are you suggesting that coconuts migrate?
Uporabniški avatar
tjasa
Pripravnik
Prispevkov: 75
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:50

Re: Spalne podloge

Odgovor Napisal/-a tjasa »

hmmm.
Jaz imam sicer thermarest (ProLite Regular) doma, vendar ti lahko zagotovim, da mi je bilo septembra na navadnem armafleksu bolj toplo kot na thermarestu. Kar se pa tiče mehkobe in udobja je pa tako: meni osebno bolj paše armafleks, ker me po napihljivih zadevah boli hrbet, se pa vsake zadeve lahko navadim (Ker me je zeblo sem si na Portugalskem nabavila armič in potem spala na njem). Poleg tega je armafleks tudi neprimerno cenejši in če ti gužvo v prtljagi dela, ni ravno neke gromozanske škode, če ga pustiš kakemu mimoidočemu, oziroma kolegu oziroma brezdomcu ali kakor koli pač že. Poleg tega pa, glede na to, da imata s Staško Bacha in lahko pride do neprijetne situacije (tetin pes je thermarest malo čudno pohodil in ga počil), je pa armič itak zakon.

Toliko z moje strani.

Trenutno imam še vedno Thermarest, ki ga nihče ne uporablja, in dva armafleksa (en je debel cca 1,2cm in zelo udoben, drug 8mm in malo manj udoben), oba imata sledi krempljev mojih mačk, ki imata očitno fetiš na praskanje armičev, vendar praske ne vplivajo na uporabnost.

LP, T
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Spalne podloge

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Armafleks
za: cena, nezahtevno vzdrževanje, dobra izolacija (odvisna od debeline), hitro pripravljeno ležišče, neobčutljiva na vrsto podlage.
proti: velikost za prenašanje (odvisna od debeline), cenejši vpijajo vodo

Samonapihljiva blazina
za: udobna, samonapihjiva
proti: velikost (odvisna od debeline), pasljivost pri rokovanju zaradi predrtja, občutljivost na visko temperaturo (direktno sonce)

Napihljiva blazina
za: udobna za spanje, se zloži v zelo majhne dimenzije, lahka za prenašanje, naj bi zelo dobro izolirala (še nisem preveril), ni občutljiva na povišano temperaturo (direktno sonce), ne vpija vode
proti: cena, šumi, ko se obračaš, vsakič jo je potrebno napihniti kar vzame kar nekaj časa, pazljivost pri rokovanju zaradi predrtja.

Tolk za enkrat.
LP,
Robi Hočevar
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Re: Spalne podloge

Odgovor Napisal/-a Saso »

Jaz sem najprej imel Thermarest, 3 cm, ki je realtivno lahek in relativno udoben, ni pa za prehvalit v smislu nekega strašnega obdobja. Preživeti se da, da bi 14 dni spal na 3 cm pene, ne hvala.
Zato sem si za daljše zadeve rajel kupil Artiacha ki ima 7 cm debelo samonapihljivo peno. Slabost tega je, da vzame kar nekaj prostora in je precej težji, tako da je uporaben le za tista kampiranja, kamor si lahko tako podlogo dostaviš s prevozom direkt am šotor.

lp
Sašo 8)
Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spalne podloge

Odgovor Napisal/-a juref »

Se strinjam z vsem goraj napisanim - ampak kar se mene tice je za po kempih se vlacit dalec najbolj
zakon dobra viseca mreza :)

Ni ravno poceni (sam sem jo dobil za darilo), ampak po komotnosti prekasa vse. No, je pa res, da ni nic kaj posebej
topla (dobra spalka pride kar prav) in rabis 2 vredu drevesa v priblizno pravem razmaku :)
didi
Član
Prispevkov: 133
Pridružen: 23 Okt 2009, 17:27

Re: Spalne podloge

Odgovor Napisal/-a didi »

jst prisegam na armafleks! ponoči, ko ne moreš spati, ga lahko okrasiš s suho travo in je še vedno uporaben. No men je tut osebno ljubše spati na trdi podlagi...

:[-W:
For Animal Rights!
Uporabniški avatar
Fazo
Član
Prispevkov: 260
Pridružen: 19 Okt 2009, 20:11
Kraj: Ljubljana

Re: Spalne podloge

Odgovor Napisal/-a Fazo »

Uffff...lep odziv, zakon! :thumbup:
Junija se odpravljava za dlje časa na Korziko, kjer je plan najprej prehodit GR20 nato pa še kakšen teden okol postopat pa plavat pa frikat pa pujse preganjat... :mrgreen: Odločila sva se, da bova kampirala na sami GR20, kar pomeni cca 8-10 spanj. Pot je dolga 200km, tako da nama res ni do nekega vlačenja 2kg težkih podlog s seboj. Temperature ponoči naj bi bile nekje nad 5 °C. Imela bova pa še bivak šotor za 2.
Po pisanju sodeč se mi še najbolj primerna zdi napihljiva blazina...6,5 cm in 410 g se nekako bolje sliši kot 3 cm in 1400 g, škripanje pa mislim, da bova lahko preživela :[-F:
Še enkrat hvala za informacije! Upam, da še kdo kakšno pametno pripomne!

Lp, Matevž
Are you suggesting that coconuts migrate?
Odgovori