Turne smuči

Splošne teme in klepetalnica članov AO Železničar

Moderatorji: jirzi, poli, RobiH, stevo

Uporabniški avatar
AlesB
Član
Prispevkov: 202
Pridružen: 07 Dec 2008, 18:43

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a AlesB »

Moje skromno mnenje. :thumbup:

Kšne Fischer tour + fritchi diamirke, štoparji da ali ne odvisno od posameznika, najbolj pomembni so itak paščki za pancarje.

Se splača kupit komplet skupaj v tujini, recimo pri Conradu... omenjen komplet sem gledal letos za 310 +25 ojru pošte, no poj sem vzel samo omenjene vezi, ki so med turaši najbolj razširjene!
laufat, kulesart za zdravo telo, sukat za dušo, v gore popikat po gorsko rožco :D
Uporabniški avatar
AlesB
Član
Prispevkov: 202
Pridružen: 07 Dec 2008, 18:43

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a AlesB »

laufat, kulesart za zdravo telo, sukat za dušo, v gore popikat po gorsko rožco :D
mitja.praprotnik
Član
Prispevkov: 153
Pridružen: 25 Jan 2009, 10:36

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a mitja.praprotnik »

poglej mal po bolhi ali pa kje drugje e-bay, rabljene fischer watea boš tudi poceni dobila, jaz sem lani prodal en par preko bolhe za 100€

lp, mitja
klabschi
Tečajnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Jan 2010, 07:47

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a klabschi »

Še prijazni nasvet Promožgane:
Zelo priporočam Elan Jet smučke letnik 1971, lesene, blazno fajn drsijo bočno, majo kovinske robnike in so rdeče s črno prekinjeno črto na sredi po dolgem, težke ksvina, spredi zavihane, brez lukne (tako da ti ne piha), hitr počjo (ponavadi povprek in spiralno hkrati) zato niso primerne za trde pristanke, za smučat so zelo neugodne, zato so pa za hodit blazno mučne. Priporočam dolžino 15 cm nad temenom glave (brez čelade seveda). Vezi so najboljše take s klipsno spredaj in dratkom zadaj, zato da lahko dvigneš petko. Se ne odpnejo pri padcu, kar je fajn nad prepadi, da ti ne odfrči v globel (včasih še noga zraven, pa čevelj itd.). Smučke skupaj z vezmi neredko še dobiš na bolšakih po globlje južnem Balkanu, za bagatelo, eno po eno. Če jih najdeš jih kupi prec, nekaj časa ti ne bo žal, pač pa ti bo žal da si sploh kdaj začela smučat.
Res priporočam. Za vse dezinformacije sem na voljo še naprej, predvsem pa nekaj časa od tega trenutka dalje. Pridi...

LP Kljabschi Promožgana
Uporabniški avatar
Zala
Pripravnik
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Nov 2009, 19:53

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a Zala »

Spet načenjam staro temo; katere vezi so najboljše smo obdelali, pa smučke in palce. Mogoče zelo naivno vprašanje, ampak smuči sem nazadnje posedovala pri 10 letih, sedaj pa se lomim na sestrinih lopatah - kako dolge morajo biti smučke za višino 160 cm?

Baje, da je odvisno od oblike smučk pa teže pa bla bla bla, a je res tolk zakompliciran in dejansko obstajajo neke razpredelnice in zakomplicirane formule na netu oziroma si glede tega prepuščen nasvetu boga prodajalca? :roll: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf:
A je pač simpl? :[-P:

Kaj pa pancarji? Kakšno generalno pravilo, ki bi ga morala vedt?
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a Saso »

Razpon naj bi bil med -10/+5. Je drugače kot pri alpskih smučeh, kjer so smuči primeroma malo krajše.

lp
S. 8)
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Je komplicirano. Zelo odvisno od oblike smuči in s tem povezan namen uporabe.
Za pancarje je lažje. Najpomembnejše je, da ti sedejo na noge in te ne žulijo in generalno pravilo: v mehkejših in lažjih boš bolje hodila, v trših in težjih pa lažje smučala.
LP,
Robi Hočevar
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a Saso »

Glede pancarjev, Robi ima prav. Če lahko pancarje prej dobro poskušiš v nogavicah v katerih boš smučal, je zakon. Prvi občutek je ponavadi najboljši pokazatelj- če te nekaj moti, žuli, bo pri 5 ali 8 urni uporabi postalo nevzdržno.

BI pa rekel, da je udobje kar pomembno, 5 ur vzpona proti pol urce smučarije - potem ni težko uganit za kaj bi se odločil.

lp
Sašo
Uporabniški avatar
anze
Pripravnik
Prispevkov: 99
Pridružen: 25 Okt 2009, 19:06

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a anze »

dilce 147cm
pancarje na 3 klipsne z jezikom na prepogib, ne kao neki novga brez jezika, ker se težko obuva, sploh če je mrzu
:deda:
Ni važn, če se mi nč ne da; važn, da se mi nč ne vzame.
jera
Tečajnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 23 Okt 2008, 15:36

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a jera »

Jest sm velika 161, pa mam turne smuče dolge 150 in se mi zdijo glih ta prave :D. Kar se pa tiče pancarjev se mi zdi, da je najbl pomembno to, da te ne ožulijo... Je pa nakup dostkrat loterija, na primer moji pancarji me dve sezoni niso ožulil, letos so se mi pa že dvakrat zoperstavili :lol:....
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Jaz sem si letos kupil pancarje BD Qadrant brez jezika in se sistem dobro obnese. Obuvajo se brez težav. Mogoče imajo le preveč izolacije in so precej topli. So me pa na prvi turi že ožulili a upam, da se bojo unesli drugače jih bo pa treba dat v pečko.
LP,
Robi Hočevar
mitja.praprotnik
Član
Prispevkov: 153
Pridružen: 25 Jan 2009, 10:36

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a mitja.praprotnik »

Živijo,

Smuči, če znaš smučati, naj bodo 5-10 cm daljše, ker zagotavljajo boljšo vzdolžno stabilnost v zavojih, krajše smuči (od višine človeka), so samo carving smuči za slalom in še to samo na urejenih smučiščih. Kratke, klasične turne smuči, so dobre samo za vzpone in za nič drugega, pa še tle se bo z širšimi in daljšimi (freeride) smučmi bolje šlo v klanc, ker se bodo bistveno manj ugrezale v sneg.

LP, Mitja
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Zivjo,

okvirno sem si izbral opremo, ki bi jo nabavil pa bi prosil tiste, ki malo bolj poznajo, ce lahko malo pokomentirajo. Nagibam se k sledeci kombinaciji:
- pancarji Garmont Summit (so poceni in mi se najbolje sedejo na nogo od vseh, ki sem jih probal; se mi pa noga nekoliko premika notri),
- smuci Fischer Tour X-Pedition (gledal sem se Fischer Tour Extreme, Fischer Tour X-Pect in Elan Aconcagua - ne vem katere so najbolj primerne za zacetnika),
- vezi Fritschi Diamir Eagle.
Visok sem 183 cm. Je bolje, ce vzamem te smuci velikosti 165 cm ali 170 cm? Sicer sem pa imel v mislih, da bi nabavil v Igluju, ker dajo 23% popusta.

LP,
Miha
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Predlagam dolžino smuči 170cm. Pamcarje probaj manjšo številko. Nikakor ni dobro, če se noga premika.
LP,
Robi Hočevar
jera
Tečajnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 23 Okt 2008, 15:36

Re: Turne smuči

Odgovor Napisal/-a jera »

Miha, a si se končno odloču med smučarje prestopt? :D
Odgovori