Make your own splitboard

Splošne teme in klepetalnica članov AO Železničar

Moderatorji: jirzi, poli, RobiH, stevo

Odgovori
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Make your own splitboard

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Zivjo,

mogoce poznate koga, ki se je sam lotil izdelave splitboarda. Narocil sem komplet, s katerim lahko predelas svoj stari board ( http://www.backcountry.com/store/newsle ... Board.html ) pa imam nekaj vprasanj.

LP,
Miha
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Dokončano:)

Če koga zanima kako stvar izgleda:
http://picasaweb.google.com/miha.moskon ... stNaUlovki#

LP,
Miha
Uporabniški avatar
juref
Član
Prispevkov: 183
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:25
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a juref »

U, zanimivo. Je kaj tezje bordat s tako dilo?
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

V mehkem snegu nisem občutil nobene razlike, ne vem pa kako bo na bolj trdi podlagi. Bom poročal:)
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Ja bravo!

Tole si morm pa ogledat ob priliki.
tadejf
Tečajnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 28 Okt 2009, 16:46

Odgovor Napisal/-a tadejf »

svaka čast!!

dej mal več povej o tej zadevi... koliko te je vse skupaj prišlo, koliko časa si porabil, kako si prežagal bord na pol,...?

jaz sem tud razmišlal, da bi ga sam naredil, pa se mi zdi kr zahtevno... zajebeš tri borde preden ti rata enega lepo prežagat... tko da bom najbrž kr serijskega kupil... na blue-tomato imajo 10% znižanje...

glej da vzameš dilo s sabo na zimsko turo!:)
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Ker sem bolj kot ne idiot za ročna dela, sem delo prepustil mojstru, ki ima ski servis. Kljub temu so bili problemi:
- za board, za katerega je v specifikacijah pisalo, da ima leseno sredico se je izkazalo, da je nima - v navodilih je bilo, da mora imeti leseno sredico, zato je to s sabo pripeljalo cel kup problemov pri vrtanju in žaganju + vprašanje koliko časa bo zdržal.
- nikjer nisem dobil eposki smole za zatesnitev lukenj. Po dolgem iskanju sem jo dobil, včeraj mi jo je lepilo od psov potegnilo ven. Ampak itak nimam lesene sredice, tako da to niti ni tak problem:)

V glavnem, mojster je reku, da naj nikomur ne povem, da mi je to naredil on, ker tega ne misli delati nikoli več. Vsakič, ko sva govorila, je najprej ene 5 minut jambrou in klel, tako da je tudi meni zraslo nekaj sivih las. Na DIY kit strani je pa vse skupaj predstavljeno kot sestavljanje lego kock. Tip ima pa ene 30 let izkusenj na podobnem podrocju.

V Obsessionu so imeli na začetku sezone znižan lanski model Burtona. Sicer pa mislim, da je bil model 2009/10 okoli 1000 EUR, samo si zraven dobil še srenače in pse.

Moja računica je pa:
- DIY kit: 100 EUR
- psi: 120 EUR
- srenači: 40 EUR
- delo (mojster): 100 EUR
- smola: 10 EUR
--------------------
- ugotovitev, da DIY kiti niso zame: priceless

LP,
Miha
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Pardon - Burton ima Madness. Na zacetku sezone bi dobil lanski model za 650 EUR (verjetno brez vsega), letosnji pa za 1000 EUR. Mislim, da imajo trenutno 30% na vse izdelke, tako da ga dobis potem za 700 EUR - vkljucno s psi in srenaci (ce ga se niso prodali), kar se mi zdi se vedno precej drago.

Pri Blue tomato je pa se drazji - sicer je Voilejev, ampak te s popustom pride 630 EUR. Nujno rabis se pse, ki so precej sirsi kot za na smuci, torej jih v Sloveniji ne dobis kar tako.

Jaz sem narocal direktno pri Voile USA v Ameriko, kjer so bili ravno takrat moji starsi, tako da ni bilo postnine. Ce narocas v Evropo te pride postnina cca. 150 EUR, ker posiljajo samo preko DHLa.

Sicer lahko pa stvari za malenkost visjo ceno narocas se prek tele Francoske trgovine:
http://www.telemark-pyrenees.com/shop/i ... 5bdd660e96
lgolob
Član
Prispevkov: 150
Pridružen: 22 Okt 2004, 12:19

Odgovor Napisal/-a lgolob »

neverjetno...

pa se ti nič ne maje, ko se pelješ?
Uporabniški avatar
mmoskon
ferajn majster
Prispevkov: 267
Pridružen: 23 Okt 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mmoskon »

Poleg vezi ga skupaj drzita se dva kovinska dela in dva plasticna. V mehkem snegu se ne cuti, da je iz dveh kosov.
Odgovori