Sodobno varovalo ali uničevalec vrvi

Splošne teme in klepetalnica članov AO Železničar

Moderatorji: jirzi, poli, RobiH, stevo

Odgovori
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Sodobno varovalo ali uničevalec vrvi

Odgovor Napisal/-a Saso »

Nina
Pripravnik
Prispevkov: 63
Pridružen: 21 Okt 2008, 13:44

Odgovor Napisal/-a Nina »

A bi kdo vložil tožbo? :lol:
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Kot ste videli včeraj, tudi moje varovalo že ima oster rob, pa ga ne uporabljam tako veliko. Me zanima kaj na vse skupaj pravi Petzl :?
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Petzl! Kaj praviš?
LP,
Robi Hočevar
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

No koment and pičrs pliz. Fenkju.

P. 8)
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Avtor članka pravi takole:



Danes me je poklicala predstavnica za Slovenijo in mi ponudila zamenjavo, oziroma nadomestno zamenjavo za varovalo. Tako bo šel moj Reverso-3 v kratkem na pot proti laboratorijem proizvajalca.

Pošteno od strani Petzl-a.
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Kakor izgleda je varovalo narejeno tako, da trga vrvi in to ni lastnost tega, ki je bil testiran. To se je opazilo tudi na alekšičevem. Torej, Petzl bo imel veliko dela, če bo testiral vse in res dvomim, da tega niso ugotovili že prej. Ko daš enkrat toliko denarja v razvoj novega produkta, ga težko kar vržeš stran.

S. 8)
Uporabniški avatar
MartinV
Tečajnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Okt 2008, 13:48

Odgovor Napisal/-a MartinV »

Z Ano imava vsak svojega. Ona uporablja vedno isto uho in je rob že zelo oster. Jaz izmenjujem in je zaenkrat še ok.

In kaj zdaj? Naj jih vrževa stran, skomigneva z rameni in greva kupit ATC Guide? Ni hecn.


Lp, Martin
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Greš do prodajalca in zahtevaš menjavo blaga zaradi skrite napake blaga. Ne sme miniti več kot dve leti, lahko zahtevaš celotno kupnino in pravilno (to jes nedvoumno, še bolje pisno) ga moraš obvestiti o napaki.

Predlagam da greš v trgovino, mu pokažeš izdelek in naj ti vrne denar. Sicer se bo izgovarjal, sklicuje se na Zakon o varstvu potrošnikov in če bo potrebno zagrozi s trežnim inšpektoratom, pa mislim, da ne bo treba. Še prej naredi fotko izdelka in vrvi, ki ti jo cefra.

Ni hec, ampak ZVPot te tudi zelo dobro ščiti.

S.
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

:? nekaj bo treba narest. Moj je britvica :? Ampak kaj mi ga bodo menjali, saj bo naslednji isti čez nekaj plezanj. A je obraba odvisna od barve eloksacije? Jaz sem do sedaj videl obrabljene samo sivo/črne modele?
Uporabniški avatar
RobiH
ex ferajn majster
Prispevkov: 969
Pridružen: 06 Feb 2004, 10:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RobiH »

Naj ti vrnejo denar in vzemi ATC
LP,
Robi Hočevar
Nina
Pripravnik
Prispevkov: 63
Pridružen: 21 Okt 2008, 13:44

Odgovor Napisal/-a Nina »

Moj predlog:

- pri prodajalcu zaradi skrite napake (in glede na naravo napake v tem primeru) vrneš izdelek in zahtevaš povračilo celotne kupnine in ne zamenjave izdelka. Pripada vam tudi povračilo škode, ki jo je stvar z napako povzročila (najmanj obraba štrika kot materialne škode) in najmanj povzročitev strahu kot nematerialne (nezaupanje v tehnične proizvode, od katerih je odvisno vaše življenje ...).

- Prodajalec bo seveda rekel, da on ni odškodninsko odgovoren, zato je naslednji na vrsti proizvajalec stvari, ki je dal nevarno stvar (oziroma celo serijo nevarnih stvari!) v promet. Z njimi bi se spogajala za odškodnino brez sodnega postopka. Če so vaše navedbe (v zvezi s tem reversom) utemeljene, lahko verjamete, da bo to za Petzl veliko ceneje kot če se da zadeva v medije in jim začnejo padati milijonske tožbe s celega sveta, da ne govorimo o izgubi njihovega ugleda.

- Predvsem pa - VSE se dela na pisno, z dokazilom o pošiljanju, pofotkajte vse, reverso, štrike ... Saj ste fiziki, menda imate dostop tudi do laboratorijev, kjer se da zadevo preučiti pod drobnogledom ...


Še dva tedna me ne bo na ferajn (obveznosti), potem vam pa z veseljem svetujem kaj več, ker je zadeva s pravnega vidika izredno zanimiva. Do takrat pa morda počakajte z nadaljnimi koraki, razen če se mudi s pridobitvijo novih varoval.
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Tisti, ki se najraje izogibamo papirologije, bomo najbrž posegli po dedovi pili in vodobrusnem papriju. Sistem pa zopet premaga malega človeka :twisted:
Nina
Pripravnik
Prispevkov: 63
Pridružen: 21 Okt 2008, 13:44

Odgovor Napisal/-a Nina »

Jaz razmišljam drugače.

Če gre zares za serijsko napako, kot predvidevate, potem je treba zadeve umaknit iz prometa. Ja, ti si bil na to pozoren, nekdo drug ni in lahko zaradi tega umre, ker mu bo prerezalo štrik.

In če greš s papirologijo do sem, greš pa lahko še korak dlje, da imaš tudi sam (po mojem mnenju povsem upravičeno) kaj od tega. In štrik je najmanj, kar ti lahko povrnejo.
Odgovori