Potovanje z letalom in alpinistična/smučarska oprema

Splošne teme in klepetalnica članov AO Železničar

Moderatorji: jirzi, poli, RobiH, stevo

Odgovori
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Potovanje z letalom in alpinistična/smučarska oprema

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Pozdrav!

Apeliram na vse, ki ste že potovali v tuje kraje z letalom in s sabo vzeli alipinistično in smučarsko opremo.

Šele sedaj sem zasledil, da dotični prevoznik (iziðet) ne dovoli prevoza derez,smučarskih palic, (cepinov?). Niti v osebni, niti v oddani prtljagi. In čeprav lahko pelješ smuči, palic ne smeš?!

Prosim za kako izkušnjo na to temo, na spletu nisem našel nič pametnega.

Hvala!
bosti
Član
Prispevkov: 326
Pridružen: 27 Okt 2007, 16:42
Kraj: Šentjur&Lublana

Odgovor Napisal/-a bosti »

Boš pa ja dau revežem Islandcem mal zaslužt. :wink: Recesija jih je hudo udarila po žepih. :)
Carpe diem!
Mathieu
Član
Prispevkov: 127
Pridružen: 29 Okt 2007, 23:01

Odgovor Napisal/-a Mathieu »

Air France je letos brez težav prepeljal cepine. V oddani prtljagi.

Večkrat sva videla tudi smuči v etuijih, pa Mathieujeve palice so prišle po zračni poti iz FR (Z AF ali Adrio, se ne spomnim).

Sem pogledala pri AF, piše, da je na osebo dovoljeno:
- 1 par smuči
- 1 par palic
- 1 par pancerjev
Pa imaš tudi za ostale športne rekvizite napisano, ne vem, kaj te še zanima.

Te zadeve moraš pogledat pri vsakem letalskem prevozniku posebej.

Mathieu dodaja: Če dovolj dolgo težiš, vse spustijo čez. :-))

LP!!
Uporabniški avatar
poli
Legenda
Prispevkov: 1538
Pridružen: 09 Feb 2004, 18:28
Kraj: pustwjna, zdej lublana

Odgovor Napisal/-a poli »

Nina, piši pod svojim imenom :) :lol: :lol: :twisted: :evil: :twisted:

drugače pa ideja, da niti v oddani prtljagi ne pustijo derez se mi zdi malo za lase privlečena, ker kontrolo oddane prtljage vršijo carina in policija ne pa delavci iziðeta, tako da ne vem kako so te nasrali za to...mogoče pa imajo dogovor s carino kaj lahko spustijo čez in kaj ne, v to pa dvomim, ker to bi bilo vplivanje podjetja na državne organe :? malo verjetno. da ne pusti derez v osebni prtljagi je logično v luči ameriške histerije kateri se brez kritičnega premisleka podreja tudi Evropa. za oddano pa je to malo mimo in kot pravim, obrni se še na carinski urad na Brniku ali pa na enoto letališke policije in tam še vprašaj. ampak do sedaj je bilo vedno tako, da smo v oddani prtljagi tovorili kline, dereze, cepine, nože in ostale stvari, opasne po životu, predvsem životu Brajde. k nede Brajda? 8) 8) 8) 8) :P :P :P :P :D :D :D :D :D :D :D :D








poli :wink:
ajde, se ga vidmo, ku se ga srjčmo
Uporabniški avatar
izzy
Član
Prispevkov: 139
Pridružen: 28 Feb 2004, 09:28

Odgovor Napisal/-a izzy »

Kontaktiraj jih (prevoznika) prek mejla in jih vprašaj!!! To je res smešno da nebi smel met cepinov, derez.... če pa ponavadi vzamem sabo "klavski" lovski nož pa še nikol ni blo problemov.
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Najprej bi se vam zahvalil za koristne odgovore! Upošteval bom nasvet in se obrnil na carinske organe.

Iz strani izižeta:

"Naslednjih nevarnih predmetov ni dovoljeno zapakirati niti v oddano niti v rocno prtljago:
...
Konicasto/ostro orožje & ostri predmeti
Sekire, pušcice, sulice
Dereze, harpune, kopja, sekire ali šila za led
Drsalke
Mesarski noži (sekaci)
Jedilni pribor
Noži z razlicno dolgimi rezili in macete
Smucarske in pohodniške palice
Britve in skalpeli
Rokodelsko orodje
Sablje, meci in votle palice s skritim rezilom
Škarje
Hipodermicne igle (razen, ce predložite zdravniško potrdilo)
,,,"


Danes sem jih klical in niti sami ne vedo, kaj imajo napisano pod pogoji poslovanja in "politiki o prtljagi". Toliko o tem. Izgleda, da je skrb odveč.
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Aleksič, kdaj greš na Islandijo? Jaz grem jutri do nedelje, javi, če boš gor, greva na eno pivo za 8 eurov, al koliko je že.

lp
S. 8)
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Midva se niti enkrat ne morma uskladit! :lol:

Glede oštrih predmetov-govoril sem še s pristojnimi organi na brniku in baje ni problema! Če mi bodo do gor vse stvari pobrali pa tudi sporočim!
Saso
Legenda
Prispevkov: 879
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:45

Odgovor Napisal/-a Saso »

Ljega, V Reykeviku nisem uspel dobiti nobenega vodnička, da bi malo videl, kako izgleda plezanje, o tem pa so govorili. Ampak, pod climbing si ljudje predstavljajo marsikaj, (nekateri) tudi hribolazništvo, pa je težko potem pojasnit, da to ni ravno to... Upam da boš imel več sreče, jaz sem imel bolj malo časa, čeprav je moja knjižnjica bogatejša za 6 naslovov. Me pa precej zanima, ker se mi zdi izredno, da bi tam preživel poleti 14 dni (which would be a minor stroke for a wallet) in plezal, kolesaril, pil poceni pivo in užival v sijajnem vremenu :lol: :lol: :lol:


S. 8)
Aleksej
Član
Prispevkov: 211
Pridružen: 05 Nov 2008, 14:54
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aleksej »

Ljega, dej pridi na ferajn v sredo, da me mal poučiš kako se gor stvarem streže!
Odgovori